Çekya Cumhurbaşkanı Zeman, eşcinsel evliliğe karşı - Son Dakika

Çekya Cumhurbaşkanı Zeman, eşcinsel evliliğe karşı

08.06.2022 02:37
Çekya Cumhurbaşkanı Zeman, eşcinsel evliliğe karşı

Çekya Cumhurbaşkanı Milos Zeman, eşcinsel bireylerin evlenmesine olanak sunacak bir yasa tasarısının onaylanmak üzere kendisine gönderilmesi durumunda veto edeceğini söyledi.

Çekya Cumhurbaşkanı Milos Zeman, eşcinsel bireylerin evlenmesine olanak sunacak bir yasa tasarısının onaylanmak üzere kendisine gönderilmesi durumunda veto edeceğini söyledi.

Zeman, Macaristan Cumhurbaşkanı Katalin Novak'la Prag'da yaptığı görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Ülkede çeşitli siyasi partilerden milletvekillerinin meclis alt komisyonuna bugün sunduğu, eşcinsellere resmi nikah kıyma olanağı tanıyan yasa teklifine değinen Zeman, "Eğer gerçekten imzalamam için önüme böyle bir yasa tasarısı gelirse veto edeceğimi bildirmek isterim." dedi.

Cumhurbaşkanı Zeman, ülkede yasaların eşcinsellerin resmi olarak birlikte yaşamalara olanak sunduğuna işaret ederek, ancak aile kurumunun bir erkek ve bir kadından oluştuğuna dikkati çekti.

Mecliste sandalyesi bulunan partilerin bazı milletvekillerinin alt komisyona sunduğu teklife, 5 partiden oluşan koalisyon hükümetinde yer alan Hristiyan Demokratlar ve muhalefetteki Özgürlük ve Doğrudan Demokrasi Partisi, şiddetle karşı çıkıyor.

Cumhurbaşkanı Zeman, daha önce de LGBT karşıtı açıklamalarda bulunmuştu.

YORUMLAR
500
Kültür başkenti Bursa, Macaristan'da gönülleri fethetti2022 Türk Dünyası Başkenti Bursa, Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de tanıtıldıBaşkent... Kültür başkenti Bursa, Macaristan'da gönülleri fethetti2022 Türk Dünyası Başkenti Bursa, Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de tanıtıldıBaşkent... Türkiye'de 12 çift kalan bozkır kartalı, kırmızı listede Türkiye'de 12 çift kalan bozkır kartalı, kırmızı listede Pendikspor, 3 transfer birden açıkladı Pendikspor, 3 transfer birden açıkladı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Çekya Cumhurbaşkanı Zeman, eşcinsel evliliğe karşı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement