Çelik'den Kılıçdaroğlu'na: Her Cezaevine Giren Başbakan Olmuyor - Son Dakika

Çelik'den Kılıçdaroğlu'na: Her Cezaevine Giren Başbakan Olmuyor

12.01.2012 15:00
Çelik'den Kılıçdaroğlu'na: Her Cezaevine Giren Başbakan Olmuyor, System.String[]

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, hakkında hazırlanan fezlekenin ardından 'gerekirse hapse girerim' diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na cevap verdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, hakkında hazırlanan fezlekenin ardından 'gerekirse hapse girerim' diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na cevap verdi. Kılıçdaroğlu'nun mağdur ve mazlum rolü oynadığını iddia eden Çelik, "Kılıçdaroğlu insanlar cezaevenden dönüp başbakan oluyor zannediyor. Sayın Kılıçdaroğlu cezaevine giren herkes başbakan olmuyor. Sinan Aygün'de girdi ama başbakan olmadı." eleştirisinde bulundu.

Parti genel merkezinde Türkiye'nin gündemindeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulunan AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Hüseyin Çelik, fezleke üzerinden CHP ve Kılıçdaroğlu'na yüklendi. Bu günlerde CHP'nin tuluat tiyatrosu manzarası sergilediğini savunan Çelik, "Kılıçdaroğlu hakkında yargıyı etkilemekten fezleke hazırlanıyor. CHP'liler müsamereye giden çocuklar gibi şendiler. Kuzey Kore'de Kim'in ölümünden sonra resmi olarak ağlama seansları yapıldı ya, CHP 132 milletvekilinin manzarası buydu. Onlar Kim için bizimkiler Kılıçdaroğlu için ağlıyor." diye konuştu.

Kılıçdaroğlu ile ilgili genel başkanlığı döneminde ilk defa fezleke hazırlanmadığını kaydeden Çelik, Kılıçdaroğlu hakkında Bitlik ve Rize Valilerine ve diğer kişilere hakaretten hazırlanan fezlekeleri tarihleriyle anlattı. Bütün bu fezlekelerle ilgili feryat figan etmediklerini yeni fezlekenin ardından seslerinin yükseldiğini söyleyen Çelik, " Yargıtay'a ve Danıştay'a seçilen değerli hukukçulara militan diyeceksiniz. Hakimlere savcılara haksızlık yapıp hakaret edeceksinz. Başbakanın haberi vardı diyeceksiniz. Başbakanın kendisi hakkında fezlekeye ne diyeceksiniz. Kabinenin üyeleri İdris Naim Şahin, Ömer Dinçer var. İsmet Yılmaz var. Ömer Çelik var. Bunları da başbakan hazırlatıp gönderdi. CHP'nin yaptığını ben çok iyi anlıyorum. Bu kadar basit tutum içerisine gireceklerini tahmin etmiyorum. CHP kendi içinde kaynıyor. Kılıçdaroğlu hakkında partinin içinde hoşnutsuzluk başladı. Mağdur ve mazlum oldu. Ben asılsam da kesilsem de cezaevine gönderilsemde diyor. Daha önce niye demedin. Dokunulmazlığından dolayı orada duracak. Sayın Kılıçdaroğlu, cezaevine giren herkes başbakan olmuyor. Sinan Aygün de girdi başbakan olmadı." değerlendirmesi yaptı.

BAHÇELİ'YE BEKİR AĞA BÖLÜĞÜ TEPKİSİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, Silivri Cezaevi'ni 'Bekir ağa bölüğüne' benzetmesini de eleştirdi. Ergenekon kapsamında yargılananların çok ciddi iddialarla karşılaştığını söyleyen Çelik şöyle konuştu: " Çorum'da Sivas'ta tetik çekenleri gördük. Tetik çektirenleri görmedik. Onlar bu ülkenin gençlerinin kanı akarken, purolarını ve pipolarını tüttürmeye devam ettiler. Bir bakıyoruz ki altından derin devlet çıkıyor. Bu iddialarla yargılananları İngilizlerin İstanbul'u işgalini gazetelerde 'Kara Gün' yazılarıyla tepki gösteren Süleyman Nazif'in atıldığı 'Bekirağa bölüğüne' benzetiyorsa ben bir şey söylemiyorum. Tarih bilmeyen talihsiz bir benzetme olarak ifade etmek istiyorum. Zaten MHP ulusalcılık noktasında CHP ile aynı safa geldi. Bu halk darbe severleri sevmez darbe savarları sever. Darbecileri masum meşru gören zihniyet ayaklarımızın altındaki zihniyettir. Bahçeli bunu yaparsa sağlam adım atmış olur."

- Kaynak: CHA

Son Dakika Politika Çelik'den Kılıçdaroğlu'na: Her Cezaevine Giren Başbakan Olmuyor - Son Dakika


Son Dakika

Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, İBB'nin söktüğü dikey bahçelere talip oldu Fransa'da iki kadın, "Pis Araplar" deyip Müslüman kadınlara bıçakla saldırdı Bursa'da Gelecek Partisi'nden erken kopuş! İlçe Başkanı dahil 30 kişi istifasını verdi Giydiği çorap nedeniyle eleştirildikten sonra reklam teklifi bekleyen Seda Sayan'ın başına talih kuşu kondu Hırsızlık yaptığı evden çıkarken yakalanan çocuk: Su içmek için eve girdim Son Dakika: İçişleri Bakanlığı, Reuters'ın "Türkiye'de sokağa çıkma yasağı gelebilir" haberini yalanladı Ünlü YouTuber canlı yayında bir kadını darbetti! Sosyal medya ayağa kalktı