Cem Adrian ve Feryal Öney "Muzaların Türküsü" için İş Sanat'ta buluştu - Son Dakika

Cem Adrian ve Feryal Öney "Muzaların Türküsü" için İş Sanat'ta buluştu

16.01.2020 16:55
Cem Adrian ve Feryal Öney

Cem Adrian ve Feryal Öney ile birlikte sahne alan Asım Kuzuluk, Mehmet Demir ve Battal Sazcı izleyenlere unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşattı.

Zeugma Antik Kenti'nde, Türkiye İş Bankası'nın 2012 yılında başlayan katkılarıyla kazı çalışmaları 2019 yıl sonunda tamamlanan Muzalar Evi'nde bulunan dokuz esin perisinin resmedildiği mozaikten ilhamla oluşturulan "Muzaların Türküsü" gösterisi izleyicileri ile İş Sanat'ta buluştu.

Doğu ve batının bu büyüleyici karşılaşması yörenin türküleri, yerel enstrümanlar ve yaylı sazlar topluluğu eşliğinde batı müziğiyle buluştu. Müzik direktörlüğünü Sabri Tuluğ Tırpan'ın, yönetmenliğini Beyti Engin'in yaptığı gösteride; ünlü oyuncu Ayşenil Şamlıoğlu, yazar Özen Yula'nın kaleme aldığı Muzaların hikâyesini eşsiz yorumu ile izleyenlerle paylaştı. Pınar Ataer'in koreografisi ile müzik, tiyatro ve dansın bir araya geldiği "Muzaların Türküsü" büyüleyici atmosferiyle izleyenlerden büyük övgü aldı.

"Muzaların Türküsü" gösterisini, Gaziantep Valisi Davut Gül ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali ile birlikte izledi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Cem Adrian ve Feryal Öney 'Muzaların Türküsü' için İş Sanat'ta buluştu - Son Dakika


Son Dakika

ABD'de "tamamen aşılanmış" kişiler için kılavuz yayınlandı! Maske ve mesafe kalkıyor Survivor'a damga vuran kavga sonrası ünlüler takımından iki isim, adaya veda edebilir Eintracht Frankfurt, Ali Akman ile sözleşme imzaladı Rasim Öztekin'in kalp krizi geçirmeden 20 dakika önce yapımcı Birol Güven'e mesaj attığı ortaya çıktı Son Dakika: Oyuncu Rasim Öztekin hayatını kaybetti Son Dakika! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan yaz tatili açıklaması: Okullar 2 Temmuz'a kadar açık Baba 10 yaşındaki çocuğunu boğarak öldürdü, polisi arayıp 'Birini öldürdüm' dedi İngiltere, 90 adetlik F-35 savaş uçağı alımını iptal etti