Son Dakika Haberleri: Cem Uzan'ın Türkiye Aleyhine Açmak İstediği Dava Yine Reddedildi

Cem Uzan'ın Türkiye Aleyhine Açmak İstediği Dava Yine Reddedildi

4 yıl önce

Uluslararası Tahkim, Cem Uzan'ın el konulan ÇEAŞ ve KEPEZ nedeniyle Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na açmak istediği 2 milyar 500 milyon Euroluk tazminat davasını reddetti.

Cem Uzan'ın Türkiye Aleyhine Açmak İstediği Dava Yine Reddedildi, System.String[]

Firari işadamı Cem Uzan'ın Türkiye aleyhine Tahkim'de açtığı davanın hakem heyeti tarafından reddine ilişkin itirazı reddedildi. Uzan ÇEAŞ ve KEPEZ nedeniyle Uluslararası Tahkim'de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na açmak istediği 2 milyar 500 milyon Euroluk tazminat davası açmak istemişti. Uzan'ın ret kararına yaptığı itiraz da kabul görmedi.

BAKAN KUTLADI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, kararın ardından "Kararda emeği geçen tüm arkadaşlarımızı kutluyorum. Ülkemizin çıkarlarını her platformda savunmaya devam edeceğiz. Karar, Türkiye'nin tezlerinin ve Bakanlığımızın haklılığını bir kez daha göstermiştir" açıklamasını yapmıştı.

Kaynak: Hürriyet

Haber Yayın Tarihi : 13.05.2016 08:11 Tacikistan'da, DEAŞ'lıların Bulunduğu Cezaevinde Kanlı İsyan: En Az 32 Kişi Öldü Çöp Kutusunda Bulunan Yüzlerce Ölü Civciv Görenleri İsyan Ettirdi! Yaşlı Adam, Camideki Kasadan Para Çalarken Suçüstü Yakalandı