Cem Yılmaz ve İskender Paydaş Hayranlarıyla Buluştu - Son Dakika

Cem Yılmaz ve İskender Paydaş Hayranlarıyla Buluştu

21.10.2018 17:17
Cem Yılmaz ve İskender Paydaş Hayranlarıyla Buluştu, System.String[]

Oyuncu, yapımcı ve komedyen Cem Yılmaz ile müzisyen İskender Paydaş, İstanbul'da hayranlarıyla bir araya geldi.

Oyuncu, yapımcı ve komedyen Cem Yılmaz ile müzisyen İskender Paydaş, İstanbul'da hayranlarıyla bir araya geldi.

Kanyon D&R mağazasında düzenlenen etkinlikte, iki sanatçı bu yıl vizyona giren senaristliğini ve başrolünü Yılmaz'ın üstlendiği "Arif V 216" filminin şarkılarından oluşan aynı adlı albümü sevenleri için imzaladı.

Etkinlikte basın mensuplarına açıklama yapan Cem Yılmaz, albümün müzik direktörlüğünü üstlenen Paydaş'ın çok önemli ve başarılı bir müzisyen olduğunu anlatarak, "Filmde 1990'lara ait pop şarkılarının söylenmesi fikri geldiğinden beri, hep İskender'le çalışmak istedim. Sağolsun çok özel bir şey çıkardı ortaya." dedi.

"Şarkıları kendi sesimle değil, karakterin sesiyle söyledim"

Yılmaz, albümü plak olarak da hazırladıklarını aktararak, şöyle devam etti:

"Plak önemli bir kültür. Çok uzun zamandır da insanların evlerinde pikapları var. Plağa ayrı bir özen gösteriyorlar. Herhalde ses kalitesi ile ilgili de özel durumlar var, işin nostaljik kısmı dışında. İskender de albümdeki şarkıları o dönemin tonlarında, o havalarda aranje etmişti. Her şeyi canlı, çok özel müzisyenler tarafından çalınmış, finalde de benim tarafımdan seslendirilmiş eserler. Çok önemli bir hatıra bizim için. Dinleyiciler için de güzel bir koleksiyon malzemesi olduğunu düşünüyorum."

Albümde şarkıları filmdeki "Arif" karakteri gibi söylediğini ifade eden Yılmaz, "Kendi sesimle değil, karakterin sesiyle söyledim. Tabii kendi sesim daha iyidir." diye konuştu.

Cem Yılmaz, müzikle hobi olarak ilgilendiğini de dile getirerek, şunları kaydetti:

"Şarkı söylemekle ilgili birçok arkadaşım beni tahrik ediyor. En son yakın zamanda İlhan Şeşen'in albümünde bir aranjemi istediler. Ben seslendirmiştim. Zor bir iş olduğunu da biliyorum. Müzikle ilgilenmek güzel bir şey ama bizim bağrımıza bastığımız birçok ses, sanatkar çok özel bir şey yapıyor, bu kesin. Şarkı söylemek gerçekten çok zor."

Albüm hakkında

"Arif V 216" adlı albümde, aralarında "Bizim Mahalle", "Araba", "Aya Benzer" ve "Boş Vermişim Dünyaya"nın da bulunduğu 10 şarkı yer alıyor.

Albümdeki şarkılar, o dönem kullanılan marka ve model enstrümanlar ile canlı olarak çalınarak kaydedilip yeniden düzenledi.

Hem CD hem de long play olarak müzikseverlerle buluşan albümde, Yılmaz'ın filmde seslendirdiği 7 parça ile Farah Zeynep Abdullah, Seda Bakan ve Ozan Güven'in de söylediği eserler var.

Ayrıca albümde İskender Paydaş'ın babası Muhittin Paydaş da şarkılara yan flüt ve saksafon çalarak eşlik etti.

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Cem Yılmaz ve İskender Paydaş Hayranlarıyla Buluştu - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Bakan Koca'dan güzel haber: Sayı 40 milyon doza ulaştı, 18 yaş üstü nüfusun %50'si aşılandı 17:05 Bakan Koca'dan güzel haber: Sayı 40 milyon doza ulaştı, 18 yaş üstü nüfusun %50'si aşılandı Erdoğan'ın Azerbaycan'da askeri üs kurulması ihtimaline ilişkin sözlerine Rusya'dan yanıt: Gerekeni yaparız 16:54 Erdoğan'ın Azerbaycan'da askeri üs kurulması ihtimaline ilişkin sözlerine Rusya'dan yanıt: Gerekeni yaparız Son Dakika! Berkin Elvan davasında sanık polise 16 yıl 8 ay hapis cezası verildi 16:20 Son Dakika! Berkin Elvan davasında sanık polise 16 yıl 8 ay hapis cezası verildi
Şiddetli yağışın ardından Başakşehir'de istinat duvarı çöktü! Ekipler olay yerine geldi 16:06 Şiddetli yağışın ardından Başakşehir'de istinat duvarı çöktü! Ekipler olay yerine geldi Metin Külünk'ten hakkındaki iddialarla ilgili ilk açıklama: Kişilik haklarıma saygı duyun 15:42 Metin Külünk'ten hakkındaki iddialarla ilgili ilk açıklama: Kişilik haklarıma saygı duyun Cinsel içerikli video sitesine dava açtılar! 34 kadın görüntülerini rızaları dışında kullanılmış 15:30 Cinsel içerikli video sitesine dava açtılar! 34 kadın görüntülerini rızaları dışında kullanılmış
Ahmet Davutoğlu'nun konvoyunda kaza: Genel Başkan Yardımcısı ve bir çocuk yaralandı 15:01 Ahmet Davutoğlu'nun konvoyunda kaza: Genel Başkan Yardımcısı ve bir çocuk yaralandı A Milli Takım'ın İsveç maçında fuhuş baskınında yakalanan hakem düdük çalacak 14:38 A Milli Takım'ın İsveç maçında fuhuş baskınında yakalanan hakem düdük çalacak
Advertisement