Cemal Reşit Rey'de Flüt ve Piyanonun Muhteşem Birlikteliği - Son Dakika

Cemal Reşit Rey'de Flüt ve Piyanonun Muhteşem Birlikteliği

28.04.2014 13:39
Cemal Reşit Rey'de Flüt ve Piyanonun Muhteşem Birlikteliği, System.String[]

İngiltere'nin yükselen yıldızları arasında gösterilen Flütist Adam Walker ile başarılı bir oda müziği sanatçısı olan Piyanist James Baillieu, 30 Nisan'da İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda İstanbullu müzikseverlerin karşısına çıkacak.

İngiltere'nin yükselen yıldızları arasında gösterilen Flütist Adam Walker ile başarılı bir oda müziği sanatçısı olan Piyanist James Baillieu, 30 Nisan'da İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda İstanbullu müzikseverlerin karşısına çıkacak.

Daily Telegraph tarafından "kendi sınıfını yaratmış" bir sanatçı olarak tanımlanan Baillieu ile 2009 yılında Classic FM Radio tarafından henüz 21 yaşındayken, "en iyi 5 uluslararası flütistten biri" olarak gösterilen Walker, dinleyicilere unutulmaz bir akşam yaşatacak. CRR'de müzikseverlerin karşısına çıkacak olan sanatçılar; Francis Poulenc, Bela Bartok, Bohuslav Martinu ve Samuel Barber gibi dünyaca ünlü bestecilerin eserlerinden seçkiler sunacak.

-ENSTRÜMANTAL MÜZİK ZİYAFETİ -

İngiltere'nin yükselen yıldızı Walker, Barok eserlerden başlayıp yeni nesil eserlere kadar uzanan repertuvarını flüte olan engellenemeyen iştahı ile dinleyicileriyle buluşturuyor.

Flüt için önemli bir elçi olarak adlandırılan Walker, 2007 yılında Genç Klasik Müzisyenler Organizasyonu YCAT'e seçilirken, 2009 yılında da Londra Senfoni Orkestrasına baş flütist olarak davet edildi. Brett Dean'ın, Amerikalı besteci Kevin Puts'ın ve Huw Hatkins'in flüt konçertosunun dünya prömiyerlerini önemli orkestralarla birlikte seslendiren Adam Walker, 2013 senesinde ilk albümü "Vocalise' ROH Opus Arte etiketi ile çıkardı.

Avrupa çapında ve daha uzak kıtalarda solo konserler ve oda müziği resitalleri veren James Baillieu, University of Cape Town ve Londra'da bulunan Royal Academy of Music okullarında Michael Dussek, Malcolm Martineau ve Kathryn Stott ile çalıştı. 2007 yılında Dip RAM ile mezun olan sanatçı, üstün başarısından dolayı Christian Carpenter ödülüne layık görüldü. 2011 yılında Piyano Eşlik Profesörü olarak atanan Baillieu, 2012 yılında ARAM ile ödüllendirildi. Başarılı bir oda müziği sanatçısı, solist ve eşlikçi olarak anılan James; Wigmore Hall, Berlin Konzerthaus, Musikverein, Bridgewater Hall, National Concert Hall Dublin gibi önemli salonlarda ve önemli festivallerde konser verdi.

- Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Cemal Reşit Rey'de Flüt ve Piyanonun Muhteşem Birlikteliği - Son Dakika


Son Dakika

İçişleri Bakanlığı'ndan yeni koronavirüs genelgesi! 4 gün boyunca sıkı denetimler yapılacak İmamoğlu'ndan '28 bin 351' vaka sayısı yorumu: Hakikati konuşmaktan korkmamak en doğru yoldur Türkiye, belirti göstermeyen korona hastalarının da açıklanmasıyla dünyada günlük vaka sayısında 3'üncü sıraya yükseldi Futbolun yaşayan efsaneleri Messi ile Ronaldo, Maradona'ya böyle veda etti Son Dakika! Bakan Koca, sert tedbirlerin sinyalini verdi: Kısıtlamalar gerektiğinde daha da genişletilebilir Putin'in "gizli" aşkının kazancı ortaya çıktı! Dudak uçuklatan rakam Uzmanlar araştırdı: Ağız gargarası koronadan korunmak için bilimsel bir çözüm değil, tedbir olabilir Denizli'de yol kenarında çok sayıda tabut ve koruyucu kıyafet bulundu, vatandaşı korona korkusu sardı