Cemal Süreya ölümünün 30. Yılında anılıyor - Son Dakika

Cemal Süreya ölümünün 30. Yılında anılıyor

07.01.2020 15:46
Cemal Süreya ölümünün 30. Yılında anılıyor

Türk edebiyatının usta şairlerinden, yazar, çevirmen Cemal Süreya ölümünün 30. Yılında Kadıköy Belediyesi'nin ev sahipliğinde anılıyor.

Caddebostan Kültür Merkezi'nde düzenlenen program 9 Ocak Perşembe saat 20.00'de.

Cemal Süreya Kültür Sanat Derneği tarafından düzenlenen gece Cemal Süreya Kültür Sanat Derneği Başkanı Seyyit Nezir ve Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı'nın açılış konuşmaları ile başlayacak. Cemal Süreya'nın "Uçurumda Açan" şiirinin de dizesi olan "Yurdumsun Ey Uçurum!" adı verilen anma programı gazeteci, yönetmen Nebil Özgentürk'ün hazırladığı belgesel gösterimiyle devam edecek. Sunuculuğunu Gülsen Tuncer'in yapacağı gecede Aydan Ay, Mürsel Üstün, Nisa Leyla İbrahim Hacıbektaşoğlu, Fügen Kıvılcımer, Ali Kandaz, Melahat Babalık, Olcay Bağır, Nesrin Karyaldız ve Feridun Andaç, şairin sevilen şiirlerinden mısralar okuyacak ve şaire dair konuşmalar yapacak. Gece Ozan Çoban ve Güneş Demir'in "Süreya'nın Ezgileri" adlı dinletisiyle son bulacak.

YORUMLAR
500
İstanbul'da şehir hatları vapurunun dümeni kilitlenince Karaköy iskelesine çarptı: 3 kişi yaralandı İstanbul'da şehir hatları vapurunun dümeni kilitlenince Karaköy iskelesine çarptı: 3 kişi yaralandı İBB, Kadıköy'de 'Denizcilik Şenlikleri' düzenledi İBB, Kadıköy'de 'Denizcilik Şenlikleri' düzenledi 'saklı Hikayeleri ve Resimleriyle Kadıköy Sokakları' Kitabı Çıktı 'saklı Hikayeleri ve Resimleriyle Kadıköy Sokakları' Kitabı Çıktı
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Cemal Süreya ölümünün 30. Yılında anılıyor - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement