Cemevinin Giderlerinin İl Özel İdaresince Karşılanması - Son Dakika

Cemevinin Giderlerinin İl Özel İdaresince Karşılanması

05.01.2012 18:00
Cemevinin Giderlerinin İl Özel İdaresince Karşılanması, System.String[]

Alevi Kültür Dernekleri Mersin Şubesi bünyesindeki Cemevinin 2012 yılı giderlerinin, onaylanması halinde İl Özel İdaresince karşılanacağı bildirildi.

Alevi Kültür Dernekleri Mersin Şubesi bünyesindeki Cemevinin 2012 yılı giderlerinin, onaylanması halinde İl Özel İdaresince karşılanacağı bildirildi.

Alınan bilgiye göre, Alevi Kültür Dernekleri Mersin Şubesi Başkanı Suat Yıldız tarafından yönetim kurulu adına 27 Ekim 2011'de İl Özel İdaresi'ne verilen dilekçede, "Cemevinin elektrik, su, personel, bakım onarım ve genel giderlerinin üye aidatları ve bağışlarla karşılanmasında güçlük çekildiğini belirtilerek, bu giderlerin İl Özel İdare bütçesinden karşılanmasını" talep etti.

Bu talep 1 Kasım 2011'de önerge haline getirilerek havale edildiği komisyon tarafından, "2012 Yılı İl Özel İdaresi Bütçesi içerisinde bulunan Kültür ve Turizm bütçe kalemi içerisinde ayrılan ödeneğin, Cemevi'nin bakım, onarım, elektrik ve genel giderlerinin İl Özel İdaresi bütçesinin ilgili kaleminden karşılanması" talebi İl Genel Meclisi gündemine alındı.

İl Genel Meclisinin 4 Ocak'ta gerçekleştirilen 3. birleşimi toplantısında,

"Alevi Kültür Dernekleri Mersin Şubesinin İl Özel İdaresine verdiği dilekçenin göz önüne alınarak, talepleri konusundaki yardımların sağlanması"na dair önerge hakkında komisyonca hazırlanan rapor, sunulduğu İl Genel Meclisi Kurulunda oy birliği ile kabul edildi.

İl Genel Meclisi Başkanı Halil Ünal, konuyla ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, İl Genel Meclisi Genel Kurulunda 2012 yılını kapsayan böyle bir kararın oy birliği ile alındığını ve Valiliğin onaylaması halinde uygulanacağı söyledi.

Alevi Kültür Dernekleri Mersin Şube Başkanı Suat Yıldız da, gelişmelerden memnun olduklarını belirterek, İl Genel Meclisinde yer alan siyasi parti temsilcilerine hassasiyetlerinden dolayı teşekkür etti.

Cemevinin giderlerini bağış ve üye aidatlarıyla karşılamalarının mümkün olmadığını ifade eden Yıldız, "Sayın valimizin de il genel meclisinde alınan bu kararı geri çevirmeyeceğini düşünüyoruz" dedi.

- MERSİN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Cemevinin Giderlerinin İl Özel İdaresince Karşılanması - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

ABD konsolosluk çalışanı Nazmi Mete Cantürk'e "FETÖ'ye yardım" suçundan hapis cezası Son Dakika: 500 lirayı aşan altından yeni rekor geldi Son Dakika: Ateşkesi ihlal eden Ermenistan ordusu, Berde'de sivilleri hedef aldı: 4 ölü, 10 yaralı Öldürdüğü hamile kız arkadaşının cansız bedenini yol kenarına atarken görüntülendi Koronavirüse yakalandıktan sonra ten rengi değişen Çinli doktor normale döndü Paşinyan'a istifa çağrısı: Sadece Karabağ değil Ermenistan'ın geleceği de tehdit altında Meteoroloji İstanbulluları uyardı: Kar soğukları geliyor Çaresizliklerini anlatan en iyi video! Ermeni gençler, polis zoruyla otobüse bindirilip cepheye gönderildi