Cenaze aracını çalıp uyuşturucu taşıyan zanlıdan pes dedirten savunma: 6-7 ay idare etsin diye aldım - Son Dakika

Cenaze aracını çalıp uyuşturucu taşıyan zanlıdan pes dedirten savunma: 6-7 ay idare etsin diye aldım

Kırklareli'nde çaldığı cenaze aracıyla uyuşturucu taşıyan zanlının ifadesi "Bu kadarına da pes artık" dedirtti. Çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanan zanlı ifadesinde "Satmak gibi bir niyetim yoktur. 22 fişek almamın nedeni beni 6-7 ay idare etsin diye" dedi.

Kırklareli'nin Demirköy ilçesinde çaldığı cenaze aracıyla uyuşturucu taşıyan ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanan S.A'nın mahkemedeki ifadesi pes dedirtti. S.A'nın uyuşturucuları Çorlu'daki Kore mahallesinden kendisi için aldığını söylediği ve "22 fişeği 6-7 ay idare etsin diye aldım" dediği öğrenildi.

UYUŞTURUCU MADDEYİ SADECE İÇMEK İÇİN ALMIŞ

Akıllara durgunluk veren cenaze aracıyla uyuşturucu taşıma olayıyla ilgili tutuklanan zanlının mahkemedeki ifadesine İHA ulaştı. Çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilen S.A'nın cenaze aracını çalmadığını söylediği ve uyuşturucu maddeyi sadece içmek için aldığını söylediği öğrenildi.

"AMACIM MADDE İHTİYACINI GİDERMEKTİ"

S.A'nın mahkemede verdiği ifadede, bir hafta öncesine kadar Demirköy Belediyesi'nin vatandaşlara dağıttığı gıda kolisi dağıtımında bulunduğunu öne sürdüğü öğrenildi. S.A'nın madde bağımlısı olduğunu söylediği mahkemede, "Dün de sokağa çıkmanın yasak olduğunu bildiğim için belediyeye ait cenaze arabasını alarak Çorlu'ya gitmeye karar verdim. Amacım madde ihtiyacını gidermekti" dediği öğrenildi.

"6-7 AY İDARE ETSİN DİYE ALDIM"

S.A'nın kendisine yüklü miktarda uyuşturucu ile yakalandığını hatırlatılması üzerine söyledikleri ise pes dedirtti. S.A'nın "Uyuşturucuyu aldım. Satmak kastım yoktur. 22 fişek almamın nedeni beni 6-7 ay idare etsin diye aldım" dediği belirtildi. Öte yandan S.A'nın kendisiyle birlikte yakalanan S.T. ve U.V'yi yolda görüp araca aldığını, bu ikilinin uyuşturucudan haberi olmadığını söylediği öğrenildi. S.T. ve U.V. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

YORUMLAR (3)

Son Dakika

13:11 İlişkileri belgelendi! Farah Zeynep Abdullah ile Reynmen aşk yaşıyor 12:18 Uzmanlardan beyin yiyen amipin neden olduğu hastalık için "Gözdeki en ufak kızarıklıkta hekime başvurun" uyarısı 12:16 İstanbul'un göbeğinde taksici rezaleti! Tartıştığı sürücüye cinsel organını gösterdi 12:01 Yerli otomobilin üretileceği fabrikanın temelinin atılacağı tarih belli oldu 11:48 Oyuncu İsmail Hacıoğlu, 4 yıllık evliliğini bitirme kararı aldı 11:45 Kazakistan'da koronavirüsten daha ölümcül zatürre salgını tehlikesi! Bu yıl 1.772 kişi hayatını kaybetti 11:35 18 yaş altı uçak yolcuları artık tek başına seyahat edebilecek 10:18 Üst üste iki gün evinde yangın çıkan genç, bina sakinleri tarafından dövüldü 09:36 Ankara'da bozkırın ortasında günah şehri! Köylü kadınların şikayeti sonrası fuhuş çetesi çökertildi 08:25 Erdal Beşikçioğlu yıllardır uzun kullandığı saçını ve sakalını yeni projesi için kestirdi 02:27 Erdoğan'ın nikah şahidi olduğu Hamza Gedikoğlu, Cumhurbaşkanı Danışmanlığı'na atandı 01:43 Ayasofya'nın geleceği hakkında kararın çıkacağı gün UNESCO'dan diyalog çağrısı 00:08 ABD'li ünlü bilim insanı Fauci'den umutlandıran koronavirüs sözleri: Aşı yıl sonunda hazır olabilir 22:38 Ukrayna'da kan donduran olay! 68 yaşındaki Türk'ü öldürüp cansız bedenini 14 parçaya böldüler 21:41 BDDK'dan vatandaşlara kredi kartı limiti ve asgari ödeme tutarı müjdesi