Cenevre Otomobil Fuarı koronavirüs nedeniyle iptal edildi - Son Dakika

Cenevre Otomobil Fuarı koronavirüs nedeniyle iptal edildi

28 gün önce

Cenevre'de gelecek hafta başlaması planlanan otomobil fuarı, dünya genelinde büyük endişeye neden olan korona virüsü nedeniyle iptal edildi.

Çin'den yayılan ve ülkeleri sınırlarını kapatmaya kadar götüren korona virüsüne karşı bir önlem de İsviçre'den geldi. Geçtiğimiz hafta korona virüsü endişesi nedeniyle binden fazla kişinin katılacağı tüm etkilikleri durdurma kararı alan İsviçreli yetkililer, Cenevre Otomobil Fuarı'nı da iptal etti.

"BU DURUMDAN ÜZGÜNÜZ"

Gelecek hafta Cenevre kentinde gerçekleştirilmesi planlanan otomobil fuarının organizatörü Palexpo Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Maurice Turrettini yaptığı açıklamada şovun iptal edildiğini duyurdu. Turrettini açıklamasında, "Bu durumdan üzgünüz. Ancak tüm katılımcıların sağlığı bizim ve katılımcılarımızın en önemli önceliğidir. Bu, bir zorunlu gerekçe ve Cenevre'de büyük yatırım yapan yatırımcılar için büyük bir kayıp" ifadelerini kullandı.

Öte yandan dünya genelindeki toplam vaka sayısı 83 bin 898'e yükseldi.

Cenevre Otomobil Fuarı koronavirüs nedeniyle iptal edildiSon Dakika

ABD'li şarkıcı Jennifer Grout, Ayet-el Kürsi'yi okudu
Boşandığı eşini sokak ortasında öldüren zanlının son paylaşımı dikkat çekti Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan'ın görevden alınmasına CHP'den ilk yorum