Çengelköy'de korona virüs tedbirleri denetlendi - Son Dakika

Çengelköy'de korona virüs tedbirleri denetlendi

19.08.2020 13:04
Çengelköy'de korona virüs tedbirleri denetlendi, System.String[]

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle tüm yurtta denetlenen korona virüs salgını tedbirleri Üsküdar, Çengelköy'de belediye başkanı ve kaymakamın katılımıyla gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle tüm yurtta denetlenen korona virüs salgını tedbirleri Üsküdar, Çengelköy'de belediye başkanı ve kaymakamın katılımıyla gerçekleştirildi. İş yerlerinin denetlendiği kontrolde vatandaşlara sosyal mesafe, maske ve hijyen kuralları hatırlatıldı.

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle tüm yurtta denetlenen korona virüs salgını tedbirleri Üsküdar, Çengelköy'de de gerçekleştirildi. Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek ve Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'in katıldığı denetimle polis ve zabıta ekipleri vatandaşları tedbirlere uyum konusunda uyardı. Kaymakam Demiryürek, "Biz bunu zaten ekiplerimiz vasıtasıyla her gün gerçekleştiriyoruz, bugün bir farkındalık oluşması için Belediye başkanımla beraber sahadayız. Bakanlığımızın, Bilim Kurulunun hazırladığı rehberleri çoğalttık vatandaşımıza dağıtacağız. Burada amaç kurum ve kişileri cezalandırmak değil bilinçlendirmek. Esnafımız da dikkat ediyor, çünkü bu iş kötüye giderse kendileri için de kötü olacak" dedi.

Üsküdar Belediye Başkanı Türkmen, "Çengelköy özel bir yer; kafe, lokanta, çay bahçesi oldukça fazla. Maske konusunda hiç bir sıkıntımız yok ancak sosyal mesafe ve masalarda oturma düzeni konusunda daha dikkatli olmamız lazım, fiziksel mesafenin titizlikle uygulanması gerekir. Günlük ya da haftalık değil bu Covid-19 salgını sona erene kadar denetimlerin devam etmesi gerekiyor. Bu işler devlet denetimiyle sağlanacak bir konu değil vatandaşımız çok duyarlı olacak. Devlet millet el ele çözebiliriz bu sorunu ancak" şeklinde konuştu. - İSTANBUL

Çengelköy'de korona virüs tedbirleri denetlendi
Çengelköy'de korona virüs tedbirleri denetlendi
Çengelköy'de korona virüs tedbirleri denetlendi
Çengelköy'de korona virüs tedbirleri denetlendi
Çengelköy'de korona virüs tedbirleri denetlendi
Çengelköy'de korona virüs tedbirleri denetlendi

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Çengelköy'de korona virüs tedbirleri denetlendi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bakan Koca yeni parti aşılar için müjdeyi verdi! Tarih ve miktar detayları belli oldu WhatsApp 4 yıldır masada olan gizlilik sözleşmesi planıyla ne yapmak istiyor? İşte yanıtı Almanya'da Pfizer aşısı olan 10 kişi hayatını kaybetti Bunu da gördük! Çin'de dondurmalardan alınan numunelerde koronavirüs tespit edildi Malatya'da dini nikahlı çift, boğazları kesilmiş halde ölü bulundu Bolu, eksi 21,8 dereceyle bu gece Türkiye'nin en soğuk ili oldu Aşkları tam gaz devam ediyor! Acun Ilıcalı ve Ayça Çağla Altunkaya'dan yeni poz Elindeki tabanca ateş aldı, mermi çenesinden girip alnından çıksa da sedyeye yürüyerek gitti