Cengiz Aytmatov Doğumunun 90. Yılında Anılacak - Son Dakika

Cengiz Aytmatov Doğumunun 90. Yılında Anılacak

11.12.2018 14:48
Cengiz Aytmatov Doğumunun 90. Yılında Anılacak, System.String[]

Dünyaca ünlü Kırgız yazar Cengiz Aytmatov, doğumunun 90. yılında anılacak.

Dünyaca ünlü Kırgız yazar Cengiz Aytmatov, doğumunun 90. yılında anılacak.

Aytmatov için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Türk Dünyası Kültür Mahallesi'nde yarın özel bir program düzenlenecek.

Etkinlik, Kırgızistan İstanbul Başkonsolosluğu öncülüğünde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ'nin destekleriyle gerçekleştirilecek.

"İnsan için en zor olan şey, her gün insan kalmaktır" temalı program, Aytmatov'un hayatını anlatan kısa film gösterimiyle başlayacak.

Programda, Kültür AŞ Genel Müdürü Kemal Kaptaner ve Kırgızistan İstanbul Başkonsolosu Erkin Sopokov, açılış konuşmalarını yapacak.

Ardından düzenlenen panelde Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (TDİK) Kırgızistan Temsilcisi Doç.Dr. Cıldız Uzakova ve İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Shurubu Kayhan konuşma yapacak.

Programda ayrıca, 30 Aralık'a kadar açık kalacak "Bozkırın Ulu Çınarı Aytmatov" adlı resim sergisi de sanatseverlerle buluşacak.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Cengiz Aytmatov Doğumunun 90. Yılında Anılacak - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Mert Hakan Yandaş'a yurt dışından 4 teklif birden geldi Eşcinsellik karşıtı Avrupa Parlamentosu Milletvekili, eşcinsel cinsel ilişki partisinde basıldı Masumlar Apartmanı 12. bölümüyle ekrana geldi! Her sahne Twitter'da gündem oldu Tepki çeken sözleri sonrasında istifa eden Bülent Arınç'tan ilk açıklama: Doğruları savunmaya kararlıyım Bakan Selçuk paylaştı: Normalleşme Desteği ve İlave İstihdam Teşviki'nin süresi uzatıldı Yeni yöntemle ilk kez görüntülendi! Korona, akciğerlerde 3 aydan daha uzun sürebilen hasara neden oluyor Emniyet Genel Müdürlüğü, Ekrem İmamoğlu'na yönelik suikast girişimi iddiasını yalanladı Koronadan daha tehlikeli! Biyoteröristler, virüsler üzerinde çalışan biyologların bilgisayarlarına saldırı gerçekleştirebilir