Cephe hattında toplanan Azeri gençler, Aliyev'in talimatını bekliyor - Son Dakika

Cephe hattında toplanan Azeri gençler, Aliyev'in talimatını bekliyor

30.09.2020 10:52

Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki çatışmalar devam ederken cephe hattında toplanan gönüllü gençler, kendilerine verilecek emri bekliyor.

Azerbaycan- Ermenistan cephe hattında çatışmalar devam ederken gönüllü olarak orduya katılan gençler kendilerine verilecek emri bekliyor. Yıllardır Ermeni işgali altında olan topraklara girip savaşmak istediklerini belirten gönüllü gençler, CNN Türk mikrofonları aracılığıyla Ermenistan karşısında kendilerini yalnız bırakmayan Türkiye'ye teşekkür etti.

İKİ BİNDEN FAZLA ERMENİ ASKERİ ÖLDÜRÜLDÜ

Azerbaycan-Ermenistan sınırında Karabağ için pazar gününden bu yana yaşanan çatışmalarla ilgili Azerbaycan Savunma Bakanlığı bir açıklama yayınladı. Bakanlık, geride kalan 3 günde 2300 Ermeni askerinin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

SİVİLLER ZARAR GÖRÜYOR

Bakanlığın açıklamasında, "Ermenistan, Terter kentine havan ve top atışlarıyla saldırıyor. İlk bilgilere göre isabet alan yerleşim yerleri ve yaralılar var" ifadeleri yer aldı. Sabah başlayan saldırıda sivil alt yapının zarar gördüğü ve ilk belirlemelere göre sivil yaralıların olduğu kaydedildi.

ÇOK SAYIDA MÜHİMMAT İMHA EDİLDİ

Hocavend'de konuşlu S300 sisteminin etkisiz hale getirildiği duyuran Azerbaycanlı yetkililer, "Düşmanın 30'a yakın tank ve zırhlı aracı, 200'den fazla top ve roket sistemi, 25 hava savunma sistemi, 6 komuta merkezi, 50 tanksavarı ve 5 cephaneliği imha edildi" bilgilerine yer verdi.

ERMENİ ASKERLERİN AĞLADIĞI GÖRÜNTÜLER ÇIKMIŞTI

Öte yandan Azerbaycan medyası tarafından servis edilen bir haberde, cephede Azerbaycan ordusunun silah atışları altında kalan Ermeni askerlerinin "Bizi burada yalnız bıraktılar" diyerek ağladığı anlar dün kameralara yansımıştı.

Cephe hattında toplanan Azeri gençler, Aliyev'in talimatını bekliyor

Son Dakika Dünya Cephe hattında toplanan Azeri gençler, Aliyev'in talimatını bekliyor - Son Dakika Dünya

YORUMLAR (10)
  • YAŞA AZERBAYCAN SEN ÇOK YAŞA!: GARDAŞLARIMIZIN DAİMA YANINDAYIZ! VAHŞİ KÖPEK SÜRÜLERİNİ ARTIK YERİN DİBİNE GÖNDERMENİN VAKTİ GELMİŞTİR! ALLAH C.C. YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN. Cevap Yaz 3 0 Yayından Kaldır
  • İşgal sona ersin.Turan eller var olsun.: İnşallah Azerbaycan işgalcilere ders verecektir.Mazlumun ahı yerde kalmayacaktır.Irkçı ERMENİSTAN DERS ALACAKTIR.TÜM TÜRKLER BİRLEŞSİN.zafer yakındır.Adriyatikten Çin seddine kadar.Turan eller var olsun. Cevap Yaz 20 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Son Dakika: Azerbaycan ordusu 21 köy ve 1 kasabayı işgalden kurtardı TFF Başkanı Nihat Özdemir: Yayın kuruluşla anlaşamadık, ihtarname gönderdik Ermenistan Dağlık Karabağ'da PKK'lı teröristleri ön safta kullanıyor Bilim insanlarından yeni araştırma! Koronavirüsün insanı nasıl hasta ettiği ortaya çıktı Polis, intihara kalkışan genci bir anlık dalgınlığından yararlanarak kurtardı Ünlü YouTuber canlı yayında bir kadını darbetti! Sosyal medya ayağa kalktı Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Korkutan görüntüler! Koronavirüsten ölenler hastane koridoruna dizildi