Cepheyi Ermenistan'a dar eden Azerbaycan ordusunun kilit noktası olan üç general dikkat çekti - Son Dakika

Cepheyi Ermenistan'a dar eden Azerbaycan ordusunun kilit noktası olan üç general dikkat çekti

20.10.2020 13:12

Ermenistan ordusuna cephede büyük bir hezimet yaşatan Azerbaycan ordusu işgal edilen topraklarını almak için emin adımlarla ilerliyor. 27 yıl sonra toprak bütünlüğünü yeniden sağlamaya yaklaşan Azerbaycan'ın tarih yazan ordusunun sahada Mayıs Berhudarov, Hikmet Mirzeyev ve Hikmet Hesenov tarafından koordine edildiği öğrenildi.

Ermenistan'ın Azerbaycan'ın sivil yerleşim alanlarına saldırmasıyla başlayan çatışmalar devam ederken, Azerbaycan ordusu, Ermeni askerlerine cepheyi dar etti. Erivan yönetimi sahada alınan hezimetin ardından ateşkes isterken, iki ülke arasında ateşkes anlaşması yapıldı. 2 kez yapılan ateşkes anlaşması yine Ermenistan'ın sivil yerleşim yerlerine saldırmaya devam etmesiyle birlikte bozuldu.

ASKERLERİ CEPHEDEN KAÇIYOR

Yaşanan gelişmelerin ardından Azerbaycan kendisini savunmaya geçerken, Azerbaycan ordusu karşısında duramayan Ermeni askerlerin bir bir cepheden kaçtığı öğrenildi.

Cepheyi Ermenistan'a dar eden Azerbaycan ordusunun kilit noktası olan üç general dikkat çekti

27 YIL SONRA TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜ SAĞLANABİLİR

Azerbaycan tarafından açıklanan son verilere göre 27 Eylül'den bu yana 78 yerleşim yeri işgalden kurtarıldı. Bölgedeki ilerleyişini sürdüren Azerbaycan ordusu 27 yıl sonra ilk kez toprak bütünlüğünü sağlamaya bu kadar yaklaştı. Bu başarılı ordunun ise Mayıs Berhudarov, Hikmet Mirzeyev ve Hikmet Hesenov isimlerindeki üç komutan tarafından komuta edildiği ortaya çıktı.

Cepheyi Ermenistan'a dar eden Azerbaycan ordusunun kilit noktası olan üç general dikkat çekti

Son Dakika Dünya Cepheyi Ermenistan'a dar eden Azerbaycan ordusunun kilit noktası olan üç general dikkat çekti - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (10)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Danimarka'da vizonların ardından koronavirüs bulaşan kediler de itlaf edildi Komşuların kötü koku ihbarı yaptığı dairede yaşlı adamın cansız bedeni bulundu Sokağa çıkma kısıtlamasına aldırış etmeyip ormana giden alkollü şahsın başına gelmeyen kalmadı Kısıtlamaya uymayan gence ve kimliğini getirerek yasağı delen arkadaşına ceza kesildi Kendisine "Yatakta iyi değil" diyen modele, ünlü oyuncu Halle Berry'den iddialı yanıt Aşk iddialarını sürekli yalanlayan Barış Murat Yağcı ve Nisa Bölükbaşı, dudak dudağa görüntülendi İstanbul'da koronavirüs definleri görüntülendi! Cenazeler iki nedenden dolayı tabutla defnediliyor Koronaya rağmen Şehabettin dedeyi onlarca kişi son yolculuğuna uğurladı