TSK, Ceren'in katili Özgür Arduç için 15 yıl önce rapor hazırlamış: Saldırgan ve suça meyilli - Son Dakika

TSK, Ceren'in katili Özgür Arduç için 15 yıl önce rapor hazırlamış: Saldırgan ve suça meyilli

2 ay önce

Ordu'da balerin Ceren Özdemir'i vahşice öldürerek Türkiye'nin gündemine oturan Özgür Arduç için TSK tarafından hazırlanan rapora ulaşıldı. Söz konusu raporda Arduç için "Askerliğe uygun değil, saldırgan ve suça meyilli" ifadeleri yer alıyor.

Ordu'da 20 yaşındaki Ceren Özdemir'i evinin önünde bıçaklayarak öldüren Özgür Arduç ile ilgili dikkat çeken bir gerçek ortaya çıktı. TSK'nın 2005 yılında askerliğini yaparken firar eden Arduç ile ilgili hazırladığı raporda dikkat çeken ifadeler kullandığı öğrenildi. Raporda, Arduç'un "Saldırgan ve suça meyilli" olduğu belirtildi.

Ordu'da yaşayan üniversite öğrencisi ve balerin Ceren Özdemir, cani Özgür Arduç tarafından kalbinden bıçaklanarak öldürüldü. Tüm Türkiye bu cinayete ağlarken, katil ilk ifadesinde pişman olmadığını ve cinayetin ardından başka kurbanlar aradığını söyledi. Ceren ise gözyaşları içinde toprağa verilirken geride hüzünlü bir aile kaldı.

Türkiye'yi sarsan cinayeti işleyen caniyle ilgili ise her geçen gün yeni bir detay gün yüzüne çıkıyor. Edinilen son bilgilerde Özgür Arduç için TSK tarafından hazırlanan rapora ulaşıldı.

"ASKERLİĞE ELVERİŞLİ DEĞİL"

Hürriyet'ten İsmail Saymaz'ın haberine göre katil Arduç, 9 Mart 2005'te "Askerliğe elverişli değildir" raporuyla birlikte terhis edildi.

"SALDIRGAN VE SUÇA MEYİLLİ"

TSK'nın raporunda Arduç için şu maddeler sıralandı:

-Mizacı kızgın.

-Güven vermiyor.

-Otoriteyle sorunları var.

-Davranışlarına sınır koyamıyor.

-Saldırgan, suça meyilli.

-Askerliğe elverişli değil.

NE OLMUŞTU?

Olay, Ordu'nun Altınordu ilçesi Zaferi Milli Mahallesi'nde meydana geldi. Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü 2'inci sınıf öğrencisi olan balerin Ceren Özdemir, antrenman sonrası geldiği evinin önünde, binanın giriş kapısını açmak için ablası Gizem Özdemir'i cep telefonundan arayarak, anahtarı pencereden atmasını istedi. Abla da pencereden anahtarı attı. Kapıyı açıp binaya giren Ceren Özdemir, arkasından içeri giren Özgür Arduç'un saldırısına uğradı ve hayatını kaybetti.

TSK, Ceren'in katili Özgür Arduç için 15 yıl önce rapor hazırlamış: Saldırgan ve suça meyilli
Ceren Özdemir'in katil zanlısının "Amok rahatsızlığı' olduğu tespit edildi

Ceren Özdemir'i öldüren Özgür Arduç'un babası da cinayet işlemiş

Ceren Özdemir'in katilinin cinayetten sonra sokakta gezdiği görüntü ortaya çıktı

Balerin Ceren Özdemir'in katili, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı

Haber Yayın Tarihi: 08.12.2019 10:12 

YORUMLAR


Son Dakika

Abdullah Gül'den Elazığ depremiyle ilgili dikkat çeken çıkış: Umarım uyarıcı olur
Vatandaş, deprem bölgesine gelen İmamoğlu'na çağrıda bulundu: Müteahhitler tutuklansın Acun Ilıcalı çağrılara kulak verdi! Sosyal medya hesabından saat verip duyurdu

Son Dakika Haberleri