Ordu'da öldürülen Ceren Özdemir'in annesi: Katilin ceza alması bizi rahatlattı! - Son Dakika

Ordu'da öldürülen Ceren Özdemir'in annesi: Katilin ceza alması bizi rahatlattı!

25.11.2021 09:28

Ordu'da, evinin önünde bıçaklanarak öldürülen üniversite öğrencisi, balerin Ceren Özdemir'in (20) annesi Güfer Özdemir, kızının katili Özgür Arduç'un 'canavarca hisle kasten öldürme' suçundan çaptırıldığı 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının Yargıtay tarafından onanmasını değerlendirdi.

Ordu'da, evinin önünde bıçaklanarak öldürülen üniversite öğrencisi, balerin Ceren Özdemir'in (20) annesi Güfer Özdemir, kızının katili Özgür Arduç'un 'canavarca hisle kasten öldürme' suçundan çaptırıldığı 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının Yargıtay tarafından onanmasını değerlendirdi. Acılı anne Özdemir, "Bu kararı tüm insanların beklediğini düşünüyorum. Onun ceza çekmesi tabi ki bizi bir nebze rahatlattı ama arkasında olanların da esas ceza çekmesi gerekiyor" dedi.

NE OLMUŞTU?

Kentte Altınordu ilçesi Zaferi Milli Mahallesi'nde, 3 Aralık 2019 günü akşam saatlerinde Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Bölümü 3'üncü sınıf öğrencisi balerin Ceren Özdemir, bale kursundan çıkıp evinin önüne geldiğinde kendisini takip eden cezaevi firarisi Özgür Arduç tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Özgür Arduç, bir gün sonra kent merkezinde esnaf tarafından yakalanıp polise teslim edildi. Arduç, bindirildiği polis otosunda 2 polis memurunu da bıçakla yaraladı.

NE KADAR CEZA ALDI?

Tutuklanan Özgür Arduç, Ceren Özdemir'i öldürmesine yönelik eyleminden dolayı Ordu 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan yargılamada, 'Canavarca hisle kasten öldürme' suçundan iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çaptırıldı. Özgür Arduç'a, polis memurlarına yönelik eyleminden dolayı 'yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kişiyi öldürmeye teşebbüs' suçundan hakkında açılan davada ise polislerden Zeki Çelik'i öldürmeye teşebbüsten 15 yıl, Haydar Değerli'yi yaralamaktan ise 9 ay olmak üzere toplam 15 yıl 9 ay hapis cezası verildi.

YARGITAY CEZAYI ONADI

Yargıtay 1'inci Ceza Dairesi, Ceren Özdemir'in öldürülmesine ilişkin Ordu 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Özgür Arduç'a verilen iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını onadı. Koşullu salıvermeden yararlandırılmayacak olan Arduç, cezasını sıkı güvenlik kurallarına göre çekecek.

"BU KARARI TÜM İNSANLARIN BEKLEDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM"

Ceren Özdemir'in acılı annesi Güfer Özdemir yargılama süreciyle ilgili konuştu:

"Acımızın dinmesi mümkün değil ama olması gereken de bu. Başka bir sonuç beklemek mümkün değil. Eğer başka bir sonuç gelseydi, çok farklı düşünürdük. Kamuoyu da, toplum da bunu kabul etmezdi. Bu kararı tüm insanların beklediğini düşünüyorum. Yani onun ceza çekmesi tabi ki bizi bir nebze rahatlattı ama arkasındaki olanların da esas ceza çekmesi gerekiyor. Arkasındakilerin bulunması gerekiyor. Açık cezaevine neden çıktı, nasıl çıkarıldı, kimler destek oldu, bunların araştırılması gerekir. Dava çok hızlı kapandı. Bunlar da gündem dışı kaldı. Bunu sadece ben değil tüm kamuoyu istediğini düşünüyorum diye konuştu."

İstanbul Ataşehir'de uğradığı kılıçlı saldırıda hayatını kaybeden mimar Başak Cengiz'in ölümünü de kızının ölümüne benzediğini kaydeden anne Özdemir, Ceren'den sonra da bu tür olayların olması bana bunların birileri tarafından yaptırıldığını düşündürüyor. Palalı olayında da çok üzüldüm. Benim kızım gibi aynı durumla karşı karşıya kaldı. Takip edilmesi, konuşmalar sanki bire bir tutuyor. O zaman bizi de bunun arkasında bir gücün olduğunu, bunun da devlet içerisinde araştırılıp bulunması gerekir ifadelerinde bulundu.

Ordu'da öldürülen Ceren Özdemir'in annesi: Katilin ceza alması bizi rahatlattı!
Ordu'da öldürülen Ceren Özdemir'in annesi: Katilin ceza alması bizi rahatlattı!
Ordu'da öldürülen Ceren Özdemir'in annesi: Katilin ceza alması bizi rahatlattı!
Ordu'da öldürülen Ceren Özdemir'in annesi: Katilin ceza alması bizi rahatlattı!

Son Dakika Güncel Ordu'da öldürülen Ceren Özdemir'in annesi: Katilin ceza alması bizi rahatlattı! - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Swinger ilişki operasyonu: Zanlılar geçim sıkıntısı nedeniyle eş değiştirdiklerini söyledi! 11:56 Swinger ilişki operasyonu: Zanlılar geçim sıkıntısı nedeniyle eş değiştirdiklerini söyledi! Altının gram fiyatı 692 lira seviyesinden işlem görüyor 11:47 Altının gram fiyatı 692 lira seviyesinden işlem görüyor Aile sağlığı merkezine giren satırlı saldırgan terör estirdi, çalışanların kaçış anı kamerada 11:32 Aile sağlığı merkezine giren satırlı saldırgan terör estirdi, çalışanların kaçış anı kamerada
AK Partili Mücahit Birinci'den kendisine ait olduğu öne sürülen cinsel içerikli mesajlarla ilgili açıklama 11:25 AK Partili Mücahit Birinci'den kendisine ait olduğu öne sürülen cinsel içerikli mesajlarla ilgili açıklama Bakan Soylu'dan açıklama: 15 Kasım itibariyle bu yıl 251 kadın cinayeti işlendi 11:18 Bakan Soylu'dan açıklama: 15 Kasım itibariyle bu yıl 251 kadın cinayeti işlendi Son dakika! Türkiye'de yetişkinlerin yüzde 62'si çocukları için koydukları kurala uymuyor 11:03 Son dakika! Türkiye'de yetişkinlerin yüzde 62'si çocukları için koydukları kurala uymuyor
Benzin, motorin ve oto gaza zam geliyor 10:12 Benzin, motorin ve oto gaza zam geliyor Ak Partili Etyemez'den döviz kuru yorumu: Ülkede yokluk denen bir şey yok, her şeyde bolluk ortada 09:02 Ak Partili Etyemez'den döviz kuru yorumu: Ülkede yokluk denen bir şey yok, her şeyde bolluk ortada
Advertisement