Çerkeslerden Yenimahalle'de Coşkulu Kutlama - Son Dakika

Çerkeslerden Yenimahalle'de Coşkulu Kutlama

16.10.2018 11:07
Çerkeslerden Yenimahalle'de Coşkulu Kutlama, System.String[]

Birbirinden farklı kültürlere ev sahipliği yapan Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Kültür Merkezi, bu kez Çerkes Derneği tarafından organize edilen “Kaf Dağı’nı Aşan Ezgiler” adlı programa ev sahipli yaptı.

Birbirinden farklı kültürlere ev sahipliği yapan Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Kültür Merkezi, bu kez Çerkes Derneği tarafından organize edilen "Kaf Dağı'nı Aşan Ezgiler" adlı programa ev sahipli yaptı.

Saatler öncesinden salonu dolduran Çerkesleri Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar yalnız bırakmadı.

"Hepimiz bu vatanın evlatlarıyız"

Yenimahalle Belediyesi olarak sanata ve kültüre destek olmaktan her zaman memnuniyet duyduğunu ifade eden Yaşar, "Sanat bir milletin olmazsa olmazıdır. Bizi birbirimize bağlayan değerlerdir. Hangi ırktan hangi mezhepten gelirsek gelelim hepimiz bu vatanın evlatlarıyız. Sizlerle bugün bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum" dedi.

Elbruz Halk Dansları Topluluğu başarılı performansıyla sahnenin tozunu attırdı. Ardından Elbruz, sahneyi Türkiye'deki Çerkes diasporası tarafından yakından tanınan ve sevilen sanatçılar Aslan Thakumaşe, Azıda Mış, Tatyana Trekyak ve Betal Luan'a bıraktı. Zengin ve köklü repertuarlarıyla gönülleri fetheden sanatçılar, ezgileriyle Çerkeslerin vatan hasretini dindirdi. - ANKARA

Çerkeslerden Yenimahalle'de Coşkulu Kutlama
Çerkeslerden Yenimahalle'de Coşkulu Kutlama
Çerkeslerden Yenimahalle'de Coşkulu Kutlama
Çerkeslerden Yenimahalle'de Coşkulu Kutlama
Çerkeslerden Yenimahalle'de Coşkulu Kutlama

- Kaynak: İHA

Son Dakika Kültür Sanat Çerkeslerden Yenimahalle'de Coşkulu Kutlama - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Büyükşehir Belediye Erzurumspor, teknik direktör Hüseyin Çimşir ile anlaştı İmamoğlu suikast hazırlığı iddialarıyla ilgili ilk kez konuştu: Benim gündemimde pandemi var, bu iddialar yeni değil Bebek arabasındaki kazı gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi Son Dakika! Interpol'ün kırmızı bültenle aradığı PKK'lı Şanlıurfa'da yakalandı Oyuncu Caner Cindoruk'un iki erkek kardeşi de oyuncu çıktı Madde bağımlısı genç kadının ibretlik görüntüleri! Ayakta durmakta güçlük çekti, kendini oradan oraya attı Kendisini öldürmesi için kiralayan kadına aşık olmuştu! Cinayetin bedelini müebbet yatarak ödeyecek Son Dakika! Bilim Kurulu, Bakan Koca başkanlığında "Aşı" gündemiyle toplanıyor