Son Dakika Haberleri: Çerkeslerin Büyük Buluşması

Çerkeslerin Büyük Buluşması

5 yıl önce

Adana Çerkes Derneği Koordinatörlüğü’nde düzenlenen 11. Doğu Akdeniz Uluslararası Çerkes Kültür Festivali, 2 Ağustos 2014 Cumartesi günü yapılacak.

Çerkeslerin Büyük Buluşması, System.String[]
Adana Çerkes Derneği Koordinatörlüğü'nde düzenlenen 11. Doğu Akdeniz Uluslararası Çerkes Kültür Festivali, 2 Ağustos 2014 Cumartesi günü yapılacak.

Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinin Yantepe Mahallesi'nde düzenlenecek Doğu Akdeniz Uluslararası Çerkes Kültür Festivali'ne Suriye, Ürdün, Rusya Federasyonu Adige Bölgesi, Abhazya Cumhuriyetinden ve Türkiye'den çok sayıda konuğun katılması bekleniyor.

Doğu Akdeniz Bölgesinde Adana Çerkes Derneği Koordinatörlüğünde, Mersin, Kahramanmaraş, Afşin, Göksun, Reyhanlı Çerkes derneklerinin ortak girişimiyle düzenlenen festival bu yıl uluslararası nitelikte gerçekleşecek.

Adana Çerkes Derneği Başkanı İsa Elagöz, "Yüzyıllardır birlik ve beraberlik içinde yaşadığımız Türkiye'de Çerkes kültürünü sanatını yakından izlemek isteyen herkesi festivalimizde konuk etmekten mutlu olacağız" dedi.

Kahramanmaraş Kafkas Kültür Derneği Başkanı Lisan Alkış, 11 yıldır aralıksız düzenlenen festivalin her geçen gün içerik ve katılım açısından büyük ilgi gördüğünü ifade ederek, "Festivalimiz, diasporada buluşma ve kucaklaşma zemini oluşturmaktadır. Gelecek yıllarda daha büyük organizasyonlarla devam edecektir. Tüm halkımızı davet ediyoruz" şeklinde konuştu.

İshak Akbay'ın sunacağı festival gündüz ve gece olmak üzere 2 ayrı bölümde yapılacak. Gündüz programında Aşamez, Meze ve Magibze, Deju Grup, Anjela Memheg ve Azmi Toguzata yer alacak. - ADANAÜç Çocuk Oyun İçin Girdikleri Derin Dondurucuda Havasızlıktan Öldü Usta Sanatçı Müşerref Akay, Katıldığı Programda Hangi Siyasi Partiyi Desteklediğini Açıkladı

Son Dakika! Galatasaray, Ozan Kabak'ı 12 Milyon Euroya Stuttgart'a Sattı