Son Dakika Haberleri: Çerkezler, Adığe-Çerkez Dili Günü'nü Kutlayacak

Çerkezler, Adığe-Çerkez Dili Günü'nü Kutlayacak

3 yıl önce

UNESCO'nun "Kaybolmak Üzere Olan Diller" kategorisinde yer alan Çerkezce'yi yaşatmaya çalışan Çerkezler yarın akşam Güngören Erdem Beyazıt Kültür Merkezi'nde "Çerkez Dili Günü Kutlama Programı" yapacak.

Çerkezler, Adığe-Çerkez Dili Günü'nü Kutlayacak, System.String[]
UNESCO'nun "Kaybolmak Üzere Olan Diller" kategorisinde yer alan Çerkezce'yi yaşatmaya çalışan Çerkezler yarın akşam  Güngören Erdem Beyazıt Kültür Merkezi'nde "Çerkez Dili Günü Kutlama Programı" yapacak.

 İstanbul Çerkes Derneği'nden yapılan açıklamaya göre, 14 Mart Adığe-Çerkez Dili Günü'nü dolayısıyla gerçekleşecek programa, Çerkez kurumlarından çok sayıda kişi katılacak.

 İshak Akbay'ın sunuculuğunu yapacağı programda, Çerkezce konuşmalar, halk dansları gösterisi ile Tambi Cimuk'tan müzik dinletisi, Çerkezce stand up ve mahalli düğün yapılacak.

Rusya'ya bağlı Kabardey Balkarya Cumhuriyeti'nden sanatçı ve öğretim görevlisi Azamat Dzeğaştov ile Filolog Prof. Dr. Bak Zera'nın özel konuk olarak katılacağı programda, ünü Türkiye sınırlarını da aşan ve Suriye'den Türkiye'ye gelip vatandaşlık alan Çerkez piyanist Tambi Cimuk da akordiyonla Çerkez müziklerini seslendirecek.


Meteorolojiden 16 İl İçin Kara Kış Uyarısı! Kar Yağışı Etkisini Gösterecek Suriye'nin Küstah Tehdidine Beştepe'den Sert Tepki: Türkiye Her Türlü Tedbiri Alır
"PYD/PKK'yı Eğitiyoruz" Diyen Pentagon, Kılıfını da Buldu: İstikrar Sağlama Gücü