CerModern Temmuz Ayı Etkinlikleri - Son Dakika

CerModern Temmuz Ayı Etkinlikleri

04.07.2014 16:39
CerModern Temmuz Ayı Etkinlikleri

Sergiler, açık hava sinemaları, caz konserleri ile yaz aylarında da sanattan uzak kalmak istemeyen sanatseverler CerModern yaz etkinliklerinde buluşuyor.

CerModern'de yaz ayları boyunca her Salı akşamı devam edecek açık hava sinemasında bu hafta; 86. Oscar Ödül Töreni'nde "Yabancı Dilde En İyi Film" dalında Oscar alan "Muhteşem Güzellik/ La Grande Bellezza". Altın küre Ödülleri'nde En İyi Yabancı Film, Avrupa Film Ödülleri'nde En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Kurgu ödüllerinin sahibi ve Altın Palmiye için yarışan Fellini'nin başyapıtı Tatlı Hayat'a benzetilen film, adeta Roma'ya ithaf edilmiş rengârenk bir aşk mektubu niteliğinde.

II Divo ve Olmak İstediğim Yer'in yönetmeni Paolo Sorrentino'nun yönettiği ve başrolünde Toni Servillo'nun oynadığı "Muhteşem Güzellik" 8 Temmuz Salı akşamı sinemaseverlerle buluşuyor.

Ayşe Şasa anısına

10 Temmuz Perşembe akşamı geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden ünlü senarist Ayşe Şasa anısına Sabahattin Ali romanından uyarladığı, "en iyi senaryom" dediği, başrollerini Türkan Şoray ve Hakan Balamir'in paylaştığı "Gramafon Avrat" filmi gösterimi yapılacak.

Latin müziğin sevilen tarzlarından Salsa, bachata, cha-cha müziklerini başarıyla İcra eden Grup Hermanos 12 Temmuz akşamı Cermodern'de caz severlere keyifli bir küba gecesi yaşatacak. Ankara ve Ankara dışı birçok organizasyonda sahne alan grubun solistliğini Küba'lı İbis Maria Guarnaluse Arce yapmaktadır.

Ankaralı müzikseverlerle son buluşmasının üzerinden 10 sene geçen, Rai Müziği'nin öncü isimlerinden Rachid Taha, Altus Kültür-Sanat organizasyonuyla 19 Temmuz'da CerModern'de severleriyle bir araya gelecek.

Picasso Ve Erwın Olaf'a veda etmek üzereyiz

CerModern'de 6 Mayıs'ta açılan Picasso Doğduğu Evden Gravürler ve Seramikler başlıklı sergiyi görmek için son haftalar. Picasso'nun doğduğu evden ve Málaga'daki Museo Casa Natal Koleksiyonu'ndan seçilen 56 gravür, 8 seramik ve çocukluk dönemine ait özel eşyaları bulunanAnkara'da ilk kez sergilenen ve bugüne dek binlerce kişinin gezdiği sergi 20 Temmuz tarihine kadar ziyarete açık olacaktır.

Sergi, ana sponsorluğunu Pet Holding'in üstlendiği ve açıldığı günden itibaren Ankaralı sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği serginin son haftalarına özel hafta içi her gün saat 15.00'da hafta sonu 13.00, 15.00 ve 17.00 saatlerinde sergi rehber eşliğinde gezilebilecektir.

Modern fotoğrafçılığın sıra dışı sanatçısı Erwin Olaf, son dönemlerini kapsayan Berlin ve Keyhol serilerini içeren seçkisi "Anlatılmayanın Güncesi" sergisi 15 Temmuz'da sona eriyor. Olafçı bir yöntemle belirlediği konularını görsellik ve ışık tasarımıyla mükemmel bir kompozisyon içinde kurarak çağdaş yaşamın özünü yakalayan sanatçının fotoğrafları sessiz ve içe dönüktür. Modern toplumun ve onunla uyum içinde çalışan zorluklarını keskin bir estetik zekâyla dönüştürerek, sorgular.

Erwin Olaf'ın sanatı, kolay belgeciliği reddeden gözden kaçan ve örtülü söylenmemişler üzerine kuruludur. Olaf, sanatçı kimliğini ve markalaşan imzasını son derece stilize ve kurnaz bir şekilde görüntülerken sosyal konuları, tabuları ve burjuva klişeleri keskin bir estetik sezgiyle dışa vuruyor; izleyiciyi bilinçle tasarlanmış ve gizlenmiş olanın içine davet ederken sıra dışı tarzının dramatik görsellik ve duygusal etkisini teslim etmeyi asla kaçırmaz. Hollanda Büyükelçiliği'nin katkılarıyla açılan Erwın Olaf Anlatılmayanın Güncesi sergisi 15 Temmuz'a kadar Ankaralı sanatseverleri ağırlayacak.

CerModern bünyesinde bulunan güncel sanat alanı HUB Sanat Mekân, sezonu Türkiye'de ilk kişisel sergisini gerçekleştiren Ahu Akkan'ın çalışmaları ile tamamlıyor. Akkan'ın ikinci kişisel sergi projesi "Perde | Curtain" , İnsan yüzüne, bireysel-toplumsal yaşanmışlıkların izlerini taşıyan ve aynı zamanda tarihe ayna tutan, özellikli bir alan olarak yaklaşan sanatçı, ele alınan konu, malzeme seçimi ve sunum şekliyle kavramsal bir bağkuruyor. Sergi 16 Temmuz tarihine kadar Cermodern'de görülebilir.

Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 28. Dönem mezunlarının "Mezuniyet sergisi" 9 Temmuz'da sona eriyor. Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nin 2013–2014 Akademik Dönem "Mezuniyet Sergisi", disiplinlerarası geniş bir yelpazeye dağılan sergi, sizlere yeni ve yaratıcı kimliklerin izini, her çalışmanın üzerinde keyfince sürme ayrıcalığını getiriyor.

YORUMLAR
500
Küba'da petrol tesisinde yangın Küba'da petrol tesisinde yangın Küba'da petrol tesisinde yangın: 1 ölü, 121 yaralı Küba'da petrol tesisinde yangın: 1 ölü, 121 yaralı İzmir'de 191 tarihi eser ele geçirildi İzmir'de 191 tarihi eser ele geçirildi
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel CerModern Temmuz Ayı Etkinlikleri - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement