Ces 2012: Windows 8 İçin İyi Haberler! - Son Dakika

Ces 2012: Windows 8 İçin İyi Haberler!

09.01.2012 14:00
Ces 2012: Windows 8 İçin İyi Haberler!

Windows 8 için iki iyi haber, yarın resmen başlayacak dev etkinlikle birlikte geliyor!

Windows 8'in hem ARM mimarisine sahip tabletlerde, hem de x86 tabanlı işlemcilerde çalışacağını biliyorduk. Şimdi ise Asus'un 2012'nin sonlarına doğru Windows 8'li bir ARM ürünü piyasaya sürmeyi planladığı ortaya çıktı.

Netbooknews.com'un haberine göre Asus, bu planını CES 2012'nin ön basın duyurusunda onayladı.

Bu arada Acer da Windows 8'li ilk Ultrabook'ları, yılın ikinci yarısında piyasaya süreceğini duyurdu. CES 2012'de konuşan Acer CEO'su J. T. Wang, Ultrabook'larıni iki sene içersinde yaygınlaşacağını söyledi.

Acer CEO'su J. T. Wang, sözlerine şöyle devam etti: "Bu senenin ikinci çeyreğinde piyasaya dört yeni Ultrabook süreceğiz. Yeni jenerasyon Windows çıktığında ise yeni Ultrabook'lar gelecek."

Ultrabook, Intel tarafından meydana getirilen ince, hafif, pil tüketimi düşük bir dizüstü bilgisayarı tanımlıyor. Ultrabook'ların uygun fiyatlarıyla MacBook Air'e rakip olacağı düşünülüyor.

Kaynak: Chip.com.tr
YORUMLAR
500

Son Dakika Teknoloji Ces 2012: Windows 8 İçin İyi Haberler! - Son Dakika

Bu haber Chip.com.tr tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Chip.com.tr tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Chip.com.tr kurumudur.

Advertisement