Ces 2014'ün En İlginç Konuğu: Dalek - Son Dakika

Ces 2014'ün En İlginç Konuğu: Dalek

08.01.2014 14:00
Ces 2014'ün En İlginç Konuğu: Dalek

Massive Audio şirketi, Docktor Who karakteri olan Dalek’e birebir benzeyen devasa müzik çalar cihazını CES 2014’te görücüye çıkardı.

Furkan Yaldız - - Las Vegas'ta devam eden Tüketici Elektronik Fuarı (CES) 2014, fütüristik teknolojilere de ev sahipliği yapıyor. Mobil cihazdan tutunda akıllı oyuncaklara kadar birçok teknolojik cihazların lanse edildiği fuarda ilginç ürünler de görücüye çıkıyor. İşte, bunlardan bir tanesi de Dalek adını taşıyan cihaz.

Otomobil hoparlör şirketi olarak tanınan Massive Audio, popüler bilim kurgu dizisi Doctor Who'da Doktor'un baş düşmanı olan Dalek'den ilham alarak bir ürün geliştirdi. Dalek adını taşıyan bu cihazın etek kısmında 32 adet woofer hoparlör bulunuyor. Cihazın kafasının içerisinde ise 5.000 watt'lık büyük subwoofer hoparlör yer alıyor. Akıllı telefon ya da tablet aracılığı ile müzik çalabilen Dalek'in maliyeti ise yaklaşık olarak 25,000 dolar olduğu belirtiliyor. Ayrıca, 926 kiloluk mekanik cavanarı inşa eden ekip, etek kısmında yer alan hoparlörlerin konumlandırma hesaplamalarının çok zor olduğunu da vurguluyor.

Furkan Yaldız - Teknokulis : http://www.teknokulis.com

YORUMLAR
500
Maymun çiçeği: WHO, virüsün ilk kez insandan köpeğe bulaştığını açıkladı Maymun çiçeği: WHO, virüsün ilk kez insandan köpeğe bulaştığını açıkladı Fransa'da sahibinden köpeğine maymun çiçeği virüsü bulaştı Fransa'da sahibinden köpeğine maymun çiçeği virüsü bulaştı DSÖ, bir köpeğe sahibinden maymun çiçeği virüsü bulaştığını bildirdi DSÖ, bir köpeğe sahibinden maymun çiçeği virüsü bulaştığını bildirdi
Kaynak: Teknokulis

Son Dakika Teknoloji Ces 2014'ün En İlginç Konuğu: Dalek - Son Dakika

Bu haber Teknokulis tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Teknokulis tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Teknokulis kurumudur.

Advertisement