Cetvelle Çizilmiş Dağınıklık 80'lerden 2000'lere Şiir ve Siyaset Kitabı - Son Dakika

Cetvelle Çizilmiş Dağınıklık 80'lerden 2000'lere Şiir ve Siyaset Kitabı

21.07.2014 20:38
Cetvelle Çizilmiş Dağınıklık 80'lerden 2000'lere Şiir ve Siyaset Kitabı, System.String[]

Cetvelle Çizilmiş Dağınıklık 80'lerden 2000'lere Şiir ve Siyaset Kitabı kitabının yazarları, yayınevi, baskı tarihi ve diğer tüm bilgileri. Cetvelle Çizilmiş Dağınıklık 80'lerden 2000'lere Şiir ve Siyaset Kitabı kitabının kısa özeti.

80’li yıllardan sonra siyasetten kopan şiir, aynı zamanda bugüne dek, şiirle siyasetin tekrar buluşması için ilginç ve önemli çıkışlara da şahit oldu. Ali Özgür Özkarcı, kendi şiirini temellendirirken, “kendisi açısından meselesini anlatırken”, son 30 yılın şiirinin siyasetle ilişkisini değerlendiren yazılar da yazdı. Şiirin özgüllüğünü unutmadan Ahmet Erhan, Akif Kurtuluş, Ahmet Güntan, İzzet Yasar, küçük İskender, Haydar Ergülen, Osman Konuk, Enis Akın, Hakan Arslanbenzer ve daha birçok şairi inceledi. Dönem değerlendirmelerinin iyice azaldığı günümüzde Özkarcı’nın kitabı sıkı bir dönem kitabı.

Yazar: Ali Özgür Özkarcı

Yayınevi: 160. Kilometre Yayınevi

ISBN: 9786055185329

Boyut: 14x20

Basım Yılı: 2014

Basım Yeri: İstanbul

Cilt Durumu: Karton kapak

Kağıt Türü: 2. Hamur

Dil: Türkçe

Son Dakika Güncel Cetvelle Çizilmiş Dağınıklık 80'lerden 2000'lere Şiir ve Siyaset Kitabı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Deprem anında küçük kızın duası izleyenlerin boğazını düğümledi: Allah'ım lütfen Allah'ım Son Dakika: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tüm ailesiyle birlikte koronavirüse yakalandı Yanan aracın içinde bebeğinin de olduğunu öğrenen temizlik işçisi anne, sinir krizi geçirdi Kaybolan ineğini, kalçasına balta saplanmış olarak bulundu Şarkıcı Doğuş'tan kan donduran itiraflar: Birini öldürmeye teşebbüs ettim Bakan Pakdemirli'den Buse Hasdemir itirafı: Nasıl çıkartacağız bu kızı dedim Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladı: 39 milyon konut için değer takip sistemi geliyor Kızını arayıp "Cesetleri alın" diyen baba, eşini öldürüp aynı silahla hayatına son verdi