Çevreci Tofaş'tan Doğal Hayata Destek! - Son Dakika

Çevreci Tofaş'tan Doğal Hayata Destek!

31.03.2011 17:59
Çevreci Tofaş'tan Doğal Hayata Destek!

Tofaş, WWF(Doğal Hayatı Koruma Vakfı) Liderliğinde Gerçekleştirilen 'Dünya Saati' Uygulamasına Destek Verdi.

Tüm dünyada gerçekleşen çevre hareketi kapsamında Tofaş'ın Bursa fabrikası başta olmak üzere İstanbul merkezinde aydınlatma unsurları (üretim ve güvenlik hariç) 1 saat için söndürüldü. WWF'nin emisyon azaltımına ve küresel iklim değişikliğiyle mücadeleye dikkat çektiği kampanyaya Tofaş'ın Türkiye çapındaki bayileri de katıldı.

Türk Otomotiv Sektörü'nün öncü ve çevreci kuruluşlarından Tofaş, WWF (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) liderliğinde gerçekleştirilen 'Dünya Saati' kampanyasına tüm kollarıyla Türkiye çapında destek verdi. Tüm dünyada gerçekleşen çevre kampanyası kapsamında Tofaş'ın Bursa fabrikası başta olmak üzere İstanbul genel müdürlük merkezinde aydınlatma unsurları (üretim ve güvenlik hariç) 1 saat için söndürüldü. WWF'nin küresel iklim değişikliğiyle mücadeleye dikkat çekmeyi hedeflediği çevreci harekete Tofaş'ın çatısı altındaki yer alan Türkiye çapındaki bayileri de katıldı. 7 bini aşkın Tofaş çalışanı ise bireysel olarak ayrıca kampanyaya destek verdi. WWF-Doğal Hayatı Koruma Vakfı'nın 'Dünya Saati' uygulaması kapsamında dünyanın dört bir yanından binlerce insan, küresel iklim değişikliğine karşı tepkilerini dile getirmek için tek bir sesin parçası oluyor. Dört yıl önce Avustralya'da başlayan ve tüm dünyaya yayılan 'Dünya Saati' kampanyası, Eyfel Kulesi, Empire State Binası, Mısır Piramitleri gibi ülkelerin ikonu olan yapılarda uygulanarak dikkatleri iklim değişikliğine çekiyor.

Çevreye duyarlılığını üretim alanında gerçekleştirdiği uygulamalarıyla da gösteren Tofaş, doğaya dost boya işlemi yatırımından atık suları yeniden değerlendirmeye, plastik atık malzemelerin geri dönüştürülmesinden tekrar kullanımlar sayesinde yılda 70 bin ağaca bedel karton ve ahşap malzeme tasarrufu gibi çalışmalarıyla da dikkat çekiyor. Tofaş'ın ülkemizde temsil ettiği Fiat markası ise mevcut motor ve model yelpazesi ile Avrupa'nın üst üste 4 yıldır en ekolojik ve çevreci otomobil üreticisi seçilmesiyle dikkat çekiyor.

YORUMLAR
500
Bilecik'te beslenerek büyütülen yavru tilki doğal ortamına salındı Bilecik'te beslenerek büyütülen yavru tilki doğal ortamına salındı
Kaynak: OtomobilGazetesi.com

Son Dakika Otomobil Çevreci Tofaş'tan Doğal Hayata Destek! - Son Dakika

Bu haber OtomobilGazetesi.com tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. OtomobilGazetesi.com tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı OtomobilGazetesi.com kurumudur.

Advertisement