Çevrecilerden Klozetli Eylem - Son Dakika

Çevrecilerden Klozetli Eylem

05.06.2015 12:45
Çevrecilerden Klozetli Eylem, System.String[]

Beşiktaş'ta 'Dünya Çevre Haftası' nedeniyle bazı sivil toplum kuruluşları yaşanan çevre katliamlarını protesto etti.

Beşiktaş'ta 'Dünya Çevre Haftası' nedeniyle bazı sivil toplum kuruluşları yaşanan çevre katliamlarını protesto etti. Getirdikleri klozetlerin üzerine oturan eylemciler, inşaat sektöründeki rant nedeniyle yeşil alanların yok edilmesini kınadı.

Beşiktaş Meydanı’nda toplanan bir grup sivil toplum örgütü üyesi, Dünya Çevre Haftası nedeniyle Türkiye’de inşaat sektöründeki rant nedeniyle yaşanan çevre katliamlarını protesto etti. Ellerinde çeşitli pankartlar taşıyan grup, yanlarında getirdikleri klozetlerin üzerine oturarak eylem yaptı. Göstericiler rantı simgelemek için kağıtlara basılmış dolarları ve Euro’ları yerlere saçtı.

Eylemin ardından yapılan açıklamada, “Dünya çevre haftası nedeniyle kutlamıyoruz kınıyoruz. Çünkü siyasi partilerin yaklaşımlarını görüyorsunuz. Oysa bu yaşadığımız gezegen hepimizin. Hepimiz ortak paydada buluşmak zorundasınız. Türkiye’de 2 milyon hektar deniz dolduruldu. Deniz doldurularak alanlar elde edilmeye çalışılıyor. 5-10 milyar ağaç dikdik diyorlar ama 2-3 milyon ağaç kesildi ama 5-10 milyon ağacın esamesi okunmuyor. Kent yağması olağan hızıyla devam ediyor. Kentsel dönüşüm bir türlü yapılamıyor. Dolayısıyla burada büyük bir yanlışlık ve karmaşa yaşıyoruz. İstanbul yaşanmaz hale geldi. Giderek otomobiller artıyor. Yani topyekün bir yağmanın içerisindeyiz.” denildi.

Protestonun ardından grup olaysız şekilde dağıldı.

Çevrecilerden Klozetli Eylem
Çevrecilerden Klozetli Eylem
Çevrecilerden Klozetli Eylem
Çevrecilerden Klozetli Eylem

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Güncel Çevrecilerden Klozetli Eylem - Son Dakika


Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek Tayland'da balıklar 25 milyon lira değerinde balina kusmuğu buldu Göztepe yenilgisi sonrası küplere binen Çalımbay'dan hakemlere çağrı: G.Saray'dan korkmayın Barcelona, Messi'nin Maradona'yı andığı gol sevinci sonrası 3 bin euro ceza aldı Doğu Akdeniz'de gerilimi tırmandıran adım! Yunanistan'ın F-35 talebine ABD'den olumlu yanıt geldi ABD tarihinde bir ilk! Joe Biden'ın kabinesindeki isim Silivrili çıktı