Son Dakika Haberleri: Çevrecilerin İşgal Eyleminde 209 Gözaltı

Çevrecilerin İşgal Eyleminde 209 Gözaltı

5 gün önce

GÖZALTILARA rağmen grubun diğer üyeleri, kentin farklı noktalarında eylemlerine bugün de devam etti.

Çevrecilerin İşgal Eyleminde 209 Gözaltı, System.String[]
GÖZALTILARA rağmen grubun diğer üyeleri, kentin farklı noktalarında eylemlerine bugün de devam etti. İngiliz polis teşkilatı Scotland Yard, eylemler nedeniyle 55 belediye otobüsü güzergahının değiştirildiğini ve 500 binden fazla kişinin günlük hayatının olumsuz etkilendiğini açıkladı. Öte yandan, Extinction Rebellion grubu yarın Londra metrosunda eylem yapacağını duyurdu.

5 GÜN BOYUNCA EYLEM YAPACAKLAR

Londra'da çevreci protestocular, hükümetin iklim değişikliğiyle mücadele konusunda daha fazla çaba göstermesi için 5 gün boyunca işgal eylemi yapacaklarını açıklamıştı. Eylemciler dün Londra'nın en işlek noktalarından Marble Arch, Oxford Circus, Piccadilly Circus ve Waterloo Köprüsü ile İngiliz parlamentosunun önündeki Parlamento Meydanı'nı işgal edip trafiğe kapatmıştı. Kasımda protestocuların, Londra merkezindeki 5 köprüyü işgal ettiği benzer bir eylemde 85 kişi gözaltına alınmıştı. Extinction Rebellion önceki hafta da İngiliz parlamentosunun alt kanadı Avam Kamarasındaki bir oturumda çıplak protesto eylemi gerçekleştirmiş, olayda 8 kişi göz altına alınmıştı.
Kaynak: Hürriyet

Haber Yayın Tarihi : 17.04.2019 11:34 



CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Saldırı Sonrası Tutulduğu Evden, Zırhlı Araçla Çıkarıldı İki Aile Sokak Ortasında Baltalarla Birbirine Girdi: 5 Yaralı, 3 Gözaltı Karısı Tarafından Bıçaklanan Koca, Yaralı Halde Sırra Kadem Bastı Son Dakika! YSK, İstanbul Seçimlerinin İptal Edilmesi Talebini Gündemine Aldı!