Ceyhan'ı En Güzel Anlatanlar Para ile Ödüllendirildi - Son Dakika

Ceyhan'ı En Güzel Anlatanlar Para ile Ödüllendirildi

02.01.2012 16:29
Ceyhan'ı En Güzel Anlatanlar Para ile Ödüllendirildi, System.String[]

Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Ceyhan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 90.yıl dönümü nedeniyle düzenlenen '6 Ocak Ceyhan'ın Kurtuluşu' konulu şiir, kompozisyon ve resim yarışmasının sonuçlandığını söyledi.

Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Ceyhan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 90. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen '6 Ocak Ceyhan'ın Kurtuluşu' konulu şiir, kompozisyon ve resim yarışmasının sonuçlandığını söyledi.

Yarışmaya katılan eserlerin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün belirlediği seçici bir kurulu tarafından değerlendirildiğini ifade eden Başkan Sözlü, yarışmada; ilk ve orta öğretim öğrencilerinden her dalda birincilere 600, ikincilere 500 ve üçüncülere ise 400 TL, Ceyhanlı şairlerden birinciye 1250, ikinciye 1000, üçüncüye de 800 TL para ödülü verileceği belirtildi. 6 Ocak 2011 tarihindeki kurtuluş kutlamalarında ödüllerini alacak yarışmacılar ve dereceleri ise şöyle sıralandı: İlköğretim okulları arasında şiir dalında birinciliği Mithat Paşa İlköğretim Okulu'ndan Pınar Altıntop, ikinciliği 60. Yıl Manas İlköğretim Okulu'ndan Hayriye Delibaş, üçüncülüğü de Remzi Oğuz Arık İlköğretim Okulu'ndan Enes Bakıtkal kazandı.

Kompozisyon dalında: birinciliği Ceyhan Lisesi'nden Hüseyin Okur, ikinciliği Ceyhan Lisesi'nden A.Faruk Kurtoğlu, üçüncülüğü de Endüstri Meslek Lisesi'nden Emre Özarslan kazandı.

Resim dalında: birinciliği Cihan Burç İlköğretim Okulu'ndan Saliha Özbolat, ikinciliği Mehmetçik İlköğretim Okulu'ndan Hilmi Tunahan Daşbaş, üçüncülüğü ise Sakine Garipoğlu İlköğretim Okulu'ndan Feride Aksu kazandı.

Ceyhanlı şairlere yönelik şiir yarışmasında ise birinciliği İbrahim Şaşma, ikinciliği Selahattin Yılmaz, üçüncülüğü de Şaban Demir elde etti.

Ceyhan'ı En Güzel Anlatanlar Para ile Ödüllendirildi

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Ceyhan'ı En Güzel Anlatanlar Para ile Ödüllendirildi - Son Dakika


Son Dakika

Bodrum'daki lahmacun fiyatı polemiğine İbrahim Tatlıses de dahil oldu: 10 liraya lahmacun mu olur 00:27 Bodrum'daki lahmacun fiyatı polemiğine İbrahim Tatlıses de dahil oldu: 10 liraya lahmacun mu olur Leicester City, Beşiktaş ve Galatasaray'ın gündemindeki Rachid Ghezzal'i kamp kadrosuna dahil etmedi 00:03 Leicester City, Beşiktaş ve Galatasaray'ın gündemindeki Rachid Ghezzal'i kamp kadrosuna dahil etmedi Son Dakika: Pençe Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada 2 askerimiz şehit oldu 23:10 Son Dakika: Pençe Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada 2 askerimiz şehit oldu
Haaland, Chelsea'nin kendisi için gözden çıkardığı paraya inanamadı: Umarım sadece söylentidir 22:20 Haaland, Chelsea'nin kendisi için gözden çıkardığı paraya inanamadı: Umarım sadece söylentidir Manchester United, Real Madrid'in yıldızı Raphael Varane'ı transfer etti 21:53 Manchester United, Real Madrid'in yıldızı Raphael Varane'ı transfer etti Tecavüz girişimine direnince kafasına taşla vurulan 17 yaşındaki kız makineye bağlandı 20:48 Tecavüz girişimine direnince kafasına taşla vurulan 17 yaşındaki kız makineye bağlandı
Kurtlar Vadisi'nde Laz Ziya'nın kızı Meral'in son halini görenler dönüp tekrar bakıyor 18:01 Kurtlar Vadisi'nde Laz Ziya'nın kızı Meral'in son halini görenler dönüp tekrar bakıyor Burak Özçivit tuttuğu dev balığın fotoğrafını paylaştı, Fahriye Evcen'in yaptığı yorum takipçileri güldürdü 16:47 Burak Özçivit tuttuğu dev balığın fotoğrafını paylaştı, Fahriye Evcen'in yaptığı yorum takipçileri güldürdü
Advertisement