Son Dakika Haberleri: Ceyhan'ı En Güzel Anlatanlar Para ile Ödüllendirildi

Ceyhan'ı En Güzel Anlatanlar Para ile Ödüllendirildi

8 yıl önce

Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Ceyhan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 90.yıl dönümü nedeniyle düzenlenen '6 Ocak Ceyhan'ın Kurtuluşu' konulu şiir, kompozisyon ve resim yarışmasının sonuçlandığını söyledi.

Ceyhan'ı En Güzel Anlatanlar Para ile Ödüllendirildi, System.String[]
Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Ceyhan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 90. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen '6 Ocak Ceyhan'ın Kurtuluşu' konulu şiir, kompozisyon ve resim yarışmasının sonuçlandığını söyledi.

Yarışmaya katılan eserlerin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün belirlediği seçici bir kurulu tarafından değerlendirildiğini ifade eden Başkan Sözlü, yarışmada; ilk ve orta öğretim öğrencilerinden her dalda birincilere 600, ikincilere 500 ve üçüncülere ise 400 TL, Ceyhanlı şairlerden birinciye 1250, ikinciye 1000, üçüncüye de 800 TL para ödülü verileceği belirtildi. 6 Ocak 2011 tarihindeki kurtuluş kutlamalarında ödüllerini alacak yarışmacılar ve dereceleri ise şöyle sıralandı: İlköğretim okulları arasında şiir dalında birinciliği Mithat Paşa İlköğretim Okulu'ndan Pınar Altıntop, ikinciliği 60. Yıl Manas İlköğretim Okulu'ndan Hayriye Delibaş, üçüncülüğü de Remzi Oğuz Arık İlköğretim Okulu'ndan Enes Bakıtkal kazandı.

Kompozisyon dalında: birinciliği Ceyhan Lisesi'nden Hüseyin Okur, ikinciliği Ceyhan Lisesi'nden A.Faruk Kurtoğlu, üçüncülüğü de Endüstri Meslek Lisesi'nden Emre Özarslan kazandı.

Resim dalında: birinciliği Cihan Burç İlköğretim Okulu'ndan Saliha Özbolat, ikinciliği Mehmetçik İlköğretim Okulu'ndan Hilmi Tunahan Daşbaş, üçüncülüğü ise Sakine Garipoğlu İlköğretim Okulu'ndan Feride Aksu kazandı.

Ceyhanlı şairlere yönelik şiir yarışmasında ise birinciliği İbrahim Şaşma, ikinciliği Selahattin Yılmaz, üçüncülüğü de Şaban Demir elde etti.Askere Gidemeyeceğini Öğrenen Genç, İntihar Girişiminde Bulundu Halkbank, 22 Bin TL Maaş Alan Milletvekillerine 10 Bin TL Promosyon Ödemesi Yaptı

Son Dakika! Erdoğan'la Görüşen ABD'li Senatör'den YPG Açıklaması: PKK'nın Politik Koludur