Haluk Bilginer Cezaevinde İşkence Görecek! - Son Dakika

Haluk Bilginer Cezaevinde İşkence Görecek!

28.07.2013 06:02
Haluk Bilginer Cezaevinde İşkence Görecek!, System.String[]

Birçok uluslararası projede rol alarak koltuklarımızı kabartan Haluk Bilginer, bu defa da aksi ve asabi 'Akbar' rolü ile izleyici karşısına çıkacak.

Haluk Bilginer'in rol alacağı Amerikan yapımı 'Rosewater' (Gülsuyu) isimli film, 2014 yılında gösterime girecek. Filmin yönetmenliğini ise Amerikalı ünlü sunucu Jon Stewart yapacak. Haluk Bilginer filmde, Gael Garcia'nın canlandıracağı 'Maziar Bahari' katakterinin babasını oynayacak. İran asıllı, Kanada doğumlu Maziar Bahari'nin yazdığı 'Then They Came for Me' isimli romandan uyarlanan sinema filminde, baş karakter ise kitabın yazarı Maziar Bahari.

LONDRA'DAN SONRA ABD'YE

Çekimleri önümüzdeki ay başlayacak olan filme konu olan kitabın kapağında hikaye 'Bir ailenin aşk hikayesi-Esaret ve hayatta kalma mücadelesi' sözleriyle anlatılıyor. Romana sadık kalınarak hazırlanan filmin senaryosuna göre; Haluk Bilginer, şah tarafından cezaevine atılacak. Amerika'da gerçekleştirilecek olan çekimlere Londra tatilinden sonra katılacak olan Bilginer, film için uzun zamandır saç ve sakalını uzatıyor. Senaryo gereği cezaevinde işkence görecek olan Bilginer'in, film için titiz bir çalışma içine girdiği ise uzun zamandır kulağıma gelen dedikodular arasında.

***

'Çilek'ini buldu

Yapımcılığını Halil Sezai'nin üstlendiği 'Çilek' filminde yer alan 'Çilek' karakterinin doğuşu, bir storyboard'a dayanıyor. Filmin hazırlık aşamasında çizilen storyboard'larda belirlenen kadın kahramanın, senaryo gereği kızıl saçlı olması ve karakterin Azra Akın'a benzemesi; Halil Sezai'nin başrol için Akın'a teklif götürmesine sebep olmuş. Sezai, ilk tercihi olan Azra Akın'dan olumlu cevap alır almaz, filmin çekimlerine başlamış. Böylece Halil Sezai de aynı Galatasaray Başkanı Ünal Aysal gibi filminin 'çilek'ini bulmuş.

***

Neye niyet neye kısmet!

Fida Film, son yılların en büyük projesi olan 'Allahın Kılıcı: Halid Bin Velid'i rafa kaldırmış. Filmin maliyetinin ve buna bağlı olarak riskin büyük olması bunun en büyük sebebiymiş, Halbuki; filmin yönetmeni Ketche, bu proje için Fas'a gitmiş ve mekan araştırmaya başlamıştı bile... Fakat Murat Akdilek, uzun uzun düşündükten sonra bu projeyi şimdilik ertelemiş. Bu projenin yerine ise, yine Hakan Ketche'nin yönettiği ve Özgü Namal ile Engin Altan Düzyatan'ın başrollerini paylaştığı 'Bu İşte Bir Yalnızlık Var' isimli film gelmiş. Tuna Kiremitçi'nin aynı adlı romanından sinemaya uyarlanan filmin müzikleri, İskender Paydaş'ait. Heybeliada'da başlayan çekimleri oldukça neşeli geçen filmin gösterim tarihi ise 13 Aralık 2013.

Günün Repliği: "Sessiz kalma hakkına sahipsin, ama bunun için kapasiten yok." -'Shrek 2' (2004)

Sabah : http://www.sabah.com.tr

Haluk Bilginer Cezaevinde İşkence Görecek!

Kaynak: Sabah.com.tr

Son Dakika Magazin Haluk Bilginer Cezaevinde İşkence Görecek! - Son Dakika Magazin


YORUMLAR

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya açıklarında saldırıya uğrayan Türk gemisi için devrede! Tüm yetkililere talimat verdi Yine çukura takılıp düşen Orhan Gencebay, bu kez parmağını kırdı Sağlık Bakanı Koca, haritayla paylaştı! İşte il il aşı olanların sayısı Kuraklık tehlikesi sonrası yeni düzenleme hayata geçti! Binalarda yağmur suyu toplama sistemi artık zorunlu Erdoğan Bayraktar'dan çok konuşulacak Muharrem İnce paylaşımı! Yeni kurulacak partiye mi katılıyor? Güneşli havaları unutun! Kar geri geliyor, hafta boyunca sürecek Ronaldo, Suudi Arabistan'dan gelen 53 milyon TL'lik reklam teklifini reddetti Ankara oyun havası oynayan Aleyna Tilki'nin performansı takipçileri tarafından beğenilmedi