Cezaevinde Kitap Okumanın Önemi Anlatıldı - Son Dakika

Cezaevinde Kitap Okumanın Önemi Anlatıldı

16.05.2013 11:18
Cezaevinde Kitap Okumanın Önemi Anlatıldı, System.String[]

Mersin'in Tarsus ilçesindeki cezaevinde hükümlü ve tutuklulara 'Kitap Okumanın Önemi' konulu konferans verildi.

Mersin'in Tarsus ilçesindeki cezaevinde hükümlü ve tutuklulara 'Kitap Okumanın Önemi' konulu konferans verildi.

C Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurum Müdürlüğü ve İçel Soroptimist Kulübü iş birliği ile düzenlenen konferansa kurum müdürü Ömer Ekinci, İçel Soroptimist Kulübü Başkanı Nurgül Duran, Av. Münire Yurdal, kurum görevlileri, ceza infaz kurumu personeli ve diğer görevlileri ile çok sayıda hükümlü ve tutuklu katıldı. Mersin Üniversitesi Öğretim Görevlisi Hülya Can Nutku'nun 'Kitap Okumanın Önemi' konulu sunumunu hükümlü ve tutuklular büyük ilgi ile dinledi. Nutku, şunları söyledi: "Kitapların insanlık tarihi açısından önemli bir yere sahip. İnsanlık ve medeniyet kitapların çoğalması ile gelişti. Bugün insanlığın içinde bulunduğu uygarlık düzeyine ulaşmasında önemli bir katkısı oldu. Kitap okumak kişisel ve sosyal anlamda insanları geliştirdi, ufkunu genişletti, bilmediği ve merak ettiği birçok şeyi rahatlıkla öğrenebildi. Sonucunda hayata bakış açılarını olumlu yönde değişti."

Konferansın sonunda Hülya Can Nutku hükümlü ve tutukluların sorularını cevaplandırdı. Soroptomist Kulübü tarafından da Ceza İnfaz Kurumu Kütüphanesi'ne 60 adet kitap ve eğitim DVD'si bağışlandı.

Cezaevinde Kitap Okumanın Önemi Anlatıldı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Cezaevinde Kitap Okumanın Önemi Anlatıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Atandığını 17 yıl sonra öğrendi! Tekrar atama başvurusu, "gerekli özeni göstermediği" için AYM tarafından reddedildi Korona testinde canı yanan hasta, hemşireye böyle saldırdı CHP'li Başarır'dan tartışma yaratan "Ordu satılmıştır" sözleriyle ilgili açıklama: İftira atıldı Kendini tavana asarak intihar eden terzinin bıraktığı not yürek dağladı: Çocuklarım size emanet, ölmem hepimiz için iyi olacak Uğur'un diskalifiye edilmesinin ardından eleştirilerin hedefi olan Acun Ilıcalı sessizliğini bozdu Önlemler sıkılaştı, Diyarbakır'ın Çüngüş ilçesinde vakalar sıfırlandı 1.5 yaşındaki bebeğine alkol içirip fotoğraflarını paylaştı! Baba, savcılığa koştu Eroin dolu araçta yakalanmıştı, ifadesi ortaya çıktı! Ayşe Dırla, olayı yine hayatını kurtaran Kadir Şeker'e bağladı