Cezaevindeki hükümlüleri 'usulsüz rapor' ile hastaneye yatırmışlar - Son Dakika

Cezaevindeki hükümlüleri 'usulsüz rapor' ile hastaneye yatırmışlar

29.09.2020 10:57

Tarsus Açık Cezaevi'nde kalan hükümlüleri, usulsüz doktor raporu ile hastaneye yatırarak, kalan cezalarını burada tamamlamalarını sağlayan aralarında 1 doktor ve 1 infaz memurunun da bulunduğu 12 şüpheli gözaltına alındı, 4 şüpheli ise aranıyor.

Mersin'de Tarsus Açık Cezaevi'ndeki hükümlülerin kalan cezalarını hastanede geçirebilmeleri için sahte rapor hazırlayan çeteye yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda 12 şüpheli gözaltına alındı, 4 şüphelinin de arama işlemleri sürüyor.

Tarsus Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Tarsus Açık Cezaevi'nde kalan hükümlülerden bazılarının usulsüz doktor raporu ile hastaneye yatırıldığı ve kalan cezalarını burada tamamladıkları belirlendi.

ŞAFAK BASKINI YAPILDI

Yapılan araştırmalar sonunda, şüphelilerin 1 doktor, 1 infaz memuru, hastanede görevli 1 temizlikçi ile 13 eski hükümlü olduğu saptandı. Kimlikleri açıklanmayan şüpheliler hakkında 'Suç örgütü kurmak ve yönetmek ile rüşvet ve resmi belgede sahtecilik' suçlarından gözaltı kararı verildi. Ardından da bu sabah şafak vakti operasyon düzenlendi.

FİRARİ ŞÜPHELİLER ARANIYOR

Önceden belirlenen adreslere eş zamanlı baskın yapılarak 16 şüpheliden 12'si yakalanarak, gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda, suçtan elde edildiği değerlendirilen 412 bin TL ile bir tabanca, bir ruhsatsız av tüfeği ve çok sayıda dijital materyal ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheliler sorgulanmak üzere emniyete götürülürken, firari 4 şüphelinin yakalanması için operasyon sürüyor.

Cezaevindeki hükümlüleri 'usulsüz rapor' ile hastaneye yatırmışlar
Cezaevindeki hükümlüleri 'usulsüz rapor' ile hastaneye yatırmışlar
Cezaevindeki hükümlüleri 'usulsüz rapor' ile hastaneye yatırmışlar

- Kaynak: DHA

Son Dakika 3. Sayfa Cezaevindeki hükümlüleri 'usulsüz rapor' ile hastaneye yatırmışlar - Son Dakika

YORUMLAR (1)

Son Dakika

Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş'tan alçak sokak eylemleri çağrısı Ankaragücü, 4'ü futbolcu 5 kişi koronavirüs oldu Koca, boşanma davasının görülmesine yarım saat kala eşini bıçakladı Kiracı, hayatına renk katmak için kaldığı evi yaktı İYİ Parti'de FETÖ kavgası büyüyor! Ümit Özdağ'dan Akşener'e yanıt gecikmedi: Bombanın pimini çekenlere baksın Çoklu organ yetmezliğinden dolayı ölüm döşeğindeki Hakan Taşıyan'ın son hali sevenlerini kahretti Paşinyan'ın kızı Ermenileri delirtti: Hayallerimiz ve hedeflerimiz başarısız oldu Aşiret düğününde gelin ve damada 40 dakikada 1 milyon liralık takı