Son Dakika Haberleri: Cezaevinden İzinli Çıkan İki Tutuklu, Cezaevinde Birlikte Kaldıkları Arkadaşlarının Marketini Soydu

Cezaevinden İzinli Çıkan İki Tutuklu, Cezaevinde Birlikte Kaldıkları Arkadaşlarının Marketini Soydu

9 ay önce

Samsun'da cezaevinden izin alıp çıkan iki tutuklu, cezaevinde birlikte kaldıkları arkadaşlarının marketinden çelik para kasasını çaldı.

Samsun'da cezaevinden izinli çıkan iki tutuklu, cezaevinde birlikte kaldıkları arkadaşlarının marketinden çelik para kasası içindeki para ve altınları çaldı. Zanlılar, polis tarafından yakalanarak adliyeye çıkarıldı.

CEZAEVİNDEN İZİN ALIP ÇIKTILAR

Olay, Samsun'un Tekkeköy ilçesi Kirazlık mevkisi Örnek Sanayi Sitesinde 13 Haziran'da meydana geldi. İddiaya göre, Nurettin D. ve Ramazan D., Bafra Yarıaçık Cezaevinden birlikte kaldıkları market sahibi Ali S.'nin iş yerini soymaya karar verdi.

Cezaevinden izinli çıkan Nurettin D. ve Ramazan D., Ali S.'nin cezaevinde bulunmasından da istifade ederek geceleyin markete girip çelik para kasasını çaldı. Hırsızlık olayının ortaya çıkması üzerine polis hırsızların tespiti için çalışma başlattı.

BİRLİKTE KALDIĞI ARKADAŞLARININ MARKETİNİ SOYDULAR

Hırsızlık olayında kullanılan aracın plakası ve daha sonra da kiralık olduğu tespit edildi ve hırsızların içinde bulunduğu otomobilin Samsun'dan İstanbul'a gittiği tespit edildi. Nurettin D. ve Ramazan D. İstanbul dönüşü Samsun'a gelirken Ankara yolu üzerinde yakalandı. İçinde 10 bin dolar para ile 30 adet çeyrek altın bulunduğu ileri sürülen çelik kasa ise Canik ilçesinin Gültepe Mahallesi'nde içindekiler çalınmış halde atılmış olarak bulundu.

SUÇLULAR ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Bürosunda sorguları tamamlanan Nurettin D. ve Ramazan D., bugün Samsun Adliyesine sevk edildi.


YORUMLAR


Gözaltına Alın Genç Kızın, Polisin Tacizine Uğradığı İddiasına AK Parti'den İlk Yorum Geldi Konsensus İstanbul İçin Yaptığı Son Anketi Açıkladı

ABD Başkan Yardımcısı Pence'den Erdoğan'a Gizli Telefon: S-400 Almayın