Cezaevine Cem olarak giren kişinin yargılanırken Azmi olduğu ortaya çıktı - Son Dakika

Cezaevine Cem olarak giren kişinin yargılanırken Azmi olduğu ortaya çıktı

22.05.2020 10:17

Antalya'da uyuşturucu ticaretinden tutuklanan bir kişinin, yargılanma sürecinde başkasının kimlik bilgilerini çaldığı ortaya çıktı. Uyuşturucu ticaretinden tutuksuz yargılanacak olan şahsın, başka suçlardan tutukluluğu sürecek.

Antalya'da bir otogarda uyuşturucu ticareti yapma suçundan dolayı tutuklanan Cem Kaya'nın, Eskişehir'de yaşayan gerçek Cem Kaya'nın şikayeti üzerine Azmi Çiçen olduğu ortaya çıktı. Uyuşturucu ticareti suçundan tutuksuz yargılanacak olan Azmi Çiçen'in, başka suçlardan tutukluluk hali devam edecek.

ECZANEDEN İLAÇ ALAMAYINCA KİMLİĞİNİN ÇALINDIĞINI ANLADI

Antalya Otobüs Terminali'nde geçen yıl 19 Kasım günü polis tarafından durdurulan şüphelinin üzerinden Cem Kaya adına kayıtlı kimlik çıktı. Üzerindeki sigara paketi ile ayakkabısında uyuşturucu bulunan şüpheli, sevk edildiği adliyede tutuklandı. Soruşturma sonunda şüpheli hakkında, 'uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan Antalya 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Bu süreçte, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuran Cem Kaya adlı kişi, tutuklanan kişinin üzerinden çıkan kimlik bilgilerinin kendisine ait olduğunu bildirerek, suç duyurusunda bulundu. Cem Kaya, şikayet dilekçesinde, "Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nde otobüs şoförü olarak çalışıyorum. 31 Ocak tarihinde sağlık ocağına gittim. Verilen ilacı almak için eczaneye gittiğimde, kaydımın kapalı olduğu söylendi. Sosyal Güvenlik Kurumu'na gittim. Orada da tutuklu ve hükümlü olduğumu öğrendim. Bu duruma anlam veremedim." dedi.

ADINA ŞİRKET AÇILIP SENET VERİLMİŞ

Uzun süredir mağdur bırakıldığını belirten Cem Kaya, "Uzun süredir kimlik bilgilerimi kullanan birileri tarafından mağdur edilmiştim. İstanbul'da üzerime şirket kurulmuş. İzmir ve Eskişehir'de tombala dükkanı açmışlar. Bunların vergi cezaları bile bana geldi. Adıma senet vermişler. Türkiye'nin birçok mahkemesinde bu nedenle hakkımda açılmış davalar var. İcra dairelerine gidip, geliyorum. Şu an Antalya'da benim adımla cezaevinde bulunup, beni mağdur eden şahıstan şikayetçiyim" ifadesini kullandı.

ZANLI GERÇEK CEM KAYA OLDUĞU İDDİA ETTİ

Antalya 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkan tutuklu sanık ise Cem Kaya olduğunda ısrar etti. Mahkeme heyetinin gerçek adını açıklamasını istemesi üzerine "Denizli Devlet Demiryolları'nda çalışıyorum. Uyuşturucu bağımlısıyım. Ancak Denizli'de uyuşturucu bulamadığım için Antalya'ya geldim. Uyuşturucuyu aldım ve Denizli'ye dönmek üzereyken polis yakaladı. Eskişehir'den hakkımda suç duyurusunda bulunan ve gerçek Cem Kaya'nın kendisini olduğunu söyleyen kişinin iddialarını kabul etmiyorum. Gerçek Cem Kaya benim. Bu kişi hasımlarım olabilir" dedi. Sanık, ardından kardeşi ile çocuklarının adını sıraladı.Mahkeme heyeti, gerçek Cem Kaya'nın belirlenmesi için Eskişehir Odunpazarı Nüfus Müdürlüğü'ne yazı yazılmasına ve parmak izi dahil kriminal çalışma yapılmasına karar verdi. Yapılan incelemeler sonunda, gerçek Cem Kaya'nın Eskişehir'de olduğu, halen Antalya'da cezaevinde bulunan sanığın ise Azmi Çiçen olduğu belirlendi.

ARAŞTIRMA SONRASI KİMLİK BİLGİLERİNİ ÇALDIĞINI İTİRAF ETTİ

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı, cezaevindeki Azmi Çiçen için yeni bir iddianame hazırladı ve 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdi. Azmi Çiçen mevcut dosya kapsamında 'uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan yargılanmaya başlandı. Üçüncü kez hakim karşısına çıkan sanık, Cem Kaya olmadığını itiraf etti. Duruşmaya SEGBİS aracılığıyla katılan Azmi Çiçen, "Ben daha önce ismimi Cem Kaya olarak söylemiştim. Ancak benim gerçek adım Azmi Çiçen'dir. Üzerimde uyuşturucu madde ile yakalandım. Hassas terazi de bana aittir. Ancak ben kesinlikle uyuşturucu satıcısı değilim. Ben daha önce uyuşturucu madde alırken kandırıldım. Bu nedenle aldığım uyuşturucu maddeleri tartmak için hassas teraziyi kullanıyorum. Sahte kimliği de Antalya'da hasımlarım olduğu için kullanıyordum. Cem Kaya, Eskişehir'de arkadaş ortamında tanıdığım kişidir. Kendisine bir keresinde araç kiralamıştım. Bu nedenle, Cem Kaya'nın kimlik bilgilerini ele geçirdim. Cem Kaya'nın bu olaylardan ve kimlik bilgilerini kullandığımdan haberi yoktur. Pişmanım" diye konuştu.Sanık avukat ı Aysun Songur da, "Müvekkilim usulüne göre aranmamıştır. Ayrıca, ele geçirilen uyuşturucu madde, kullanım sınırları içindedir. Müvekkilim hassas teraziyi kandırılmamak için kullanmıştır. Aksini gösteren somut delil de yoktur. Uyuşturucu maddede paketleme de yoktur" dedi.

BAŞKA SUÇLARDAN TUTUKLULUĞU DEVAM EDECEK

Mahkeme heyeti, sanık Azmi Çiçen'in, Cem Kaya'nın kimlik bilgilerini kullandığının anlaşılması üzerine, Cem Kaya hakkında 'uyuşturucu ve uyarısı madde ticareti yapma veya sağlama suçu'ndan verilen tutuklama kararının kaldırılmasına, Azmi Çiçen'in de tahliyesine karar verdi. Bu dosyadan yargılanması tutuksuz devam edecek Azmi Çiçen'in, başka dosyalardan tutukluluğunun süreceği kaydedildi.

Cezaevine Cem olarak giren kişinin yargılanırken Azmi olduğu ortaya çıktı
Cezaevine Cem olarak giren kişinin yargılanırken Azmi olduğu ortaya çıktı

Kaynak: DHA

Son Dakika 3. Sayfa Cezaevine Cem olarak giren kişinin yargılanırken Azmi olduğu ortaya çıktı - Son Dakika


YORUMLAR (2)

Son Dakika

Elindeki tabanca ateş aldı, mermi çenesinden girip alnından çıksa da sedyeye yürüyerek gitti Göztepe, deplasmanda Konyaspor'u 3-2 mağlup etti İmaj değiştiren Pınar Altuğ, adeta 10 yaş gençleşti Sosyal paylaşım platformu "LinkedIn" de Türkiye'ye temsilci atayacak Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışta konuşmak isteyen ismi böyle uyardı: O mikrofonu milletvekilimize ver Güzel model Anna Falchi, Lazio'nun Roma galibiyeti sonrası çırılçıplak poz verdi Ananas yaprağından İHA üreten Malezyalı profesör, Türk üreticilerle çalışmak istiyor Hastanede rüşvet skandalı! Hizmetli memurdan tutanağın iptali için 10 bin TL istendi