Cezalı Bursaspor Taraftarları Tribünlere Dönmek İstiyor - Son Dakika

Cezalı Bursaspor Taraftarları Tribünlere Dönmek İstiyor

13.01.2012 09:31
Cezalı Bursaspor Taraftarları Tribünlere Dönmek İstiyor, System.String[]

Olaylı geçen Bursaspor ve Beşiktaş maçından sonra ceza alarak Yeşil-beyazlı takımın maçları ile antrenmanlarına giremeyen taraftarlar, mahkemenin bir an önce biterek ait oldukları tribünlere geri dönmeyi istiyor.

Olaylı geçen Bursaspor ve Beşiktaş maçından sonra ceza alarak Yeşil-beyazlı takımın maçları ile antrenmanlarına giremeyen taraftarlar, mahkemenin bir an önce biterek ait oldukları tribünlere geri dönmeyi istiyor. Bursa İl Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, mart ayına kadar statlarda elektronik bilet sistemine geçileceğini belirterek, "Bu sayede biletle ilgili spekülasyonlar ortadan kalkacak. Bu sistemi başlatmayan kulüplere her maç için 100 bin TL ceza kesilecek" dedi.

Bursaspor Divan Kurulu Toplantısı Almira Otel'de İl Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya'nın katılımıyla yapıldı. Toplantıya divan üyelerinin yanı sıra Bursasporlu sivil toplum örgütleri temsilcileri ile bir grup Yeşil-beyazlı taraftar katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Divan Başkanlığı Kurulu Yönetim Kurulu Üyesi Galip Sakder, hedeflerinin Bursaspor sevgisini yaşatmak ve kardeşlik duygularının daha da artmasını sağlamak olduğunu söyledi. Divan Kurulu Başkanı Kadir Şankaya, Bursaspor'un Fair-play ödülü

alan bir takım olduğunu söyleyerek, "İkinci yarıya takımımız çok güzel bir başlangıç yaptı. Fair-play liginde alt sıralardayız. Ama hep burada kalacağımız anlamına gelmiyor. Şu an Eskişehirspor Fair-play liginde. Üst sıralara tırmanmak istiyoruz. Bizim bu konuda başarılarımız var. Bursaspor için en iyisi neyse onu yapmak için çalışalım" diye konuştu.

İMZA ATMAYAN CEZALI TARAFTARA UYARI

Bursaspor ve Beşiktaş maçının ardından hapis cezası alan bazı taraftarların imza sürelerini geciktirdiğini belirten İl Emniyet Müdürü Kahya, şu uyarılarda bulundu:

"Maçtan yasaklanan arkadaşlar, sadece Bursaspor'un oynadığı maç ve antrenmanlara yasaklılar. Türkiye'deki bütün maçlara yasaklı değiller. Yasaklı olan bazı kişiler imzalarını geciktiriyor. Bu imzaya gitmeyen kişiler en az 25 gün olmak üzere para cezası ile cezalandırılıyor. Bir günlük ceza 20 TL ile 100 TL arası. Yani imzaya gitmeyenlerin alacağı en yüksek ceza 2 bin 500 TL, en düşüğü ise 500 TL. Yasaklı olduğu halede maça girenler de ceza alacak. Bu konuda ihbarlar geliyor. Maça girdiği tespit edilirse

en az 50 gün para cezası alıyor. Bu da bin TL ile 5 bin TL arası olacak. Süreleri tahkikatın başladığı günden itibaren bir yıl yasaklılar" şeklinde konuştu.

ELEKTRONİK BİLET SİSTEMİ BAŞLIYOR

Statlarda elektronik bilet uygulamasına mart ayına kadar geçileceğini ifade eden Kahya, bu sistem sayesinde izinsiz bilet dağıtımı gibi uygulamaların ortadan kalkacağını dile getirdi. Kahya, "Bu yıl Mart ayına kadar elektronik bilete geçilecek. Kulüplerde şu ana kadar bir çalışma yok. Bilete geçilince, 'yok bilet dağıtıldı yok satıldı' gibi iddialar ortadan kalkacak. 2011 Mart ayında kanun yürürlüğe girdi. Bu mart ayıda süresi bitiyor. Elektronik bilete geçilmezse, her maç için 100 bin TL kulübe para

cezası kesilecek" ifadelerini kullandı.

Bursaspor Yönetim Kurulu Üyesi Recep Bölükbaşı, üye sayısının artırılması için çalıştıklarını ifade ederek, "Bu konuda tüzüğümüzü değiştirdik. Yönetime geldiğimiz günden itibaren üye sayımız bini buldu. Üye başvuruları hala devam ediyor. Ancak şu anda bir sıkıntımız var. Bazı üyelerimiz aidatlarını ödemiyor. Lütfen üyelerimizi aidatlarını ödemeye davet ediyoruz" açıklamalarında bulundu.

"BİZ NİÇİN CEZA ALDIK?"

Beşiktaş ve Bursaspor maçındaki olaylardan dolayı hapis cezası alan ve bir süre önce serbest kalan Tribün Lideri Selim Kurtulan, Yeşil-beyazlı takımın maçlarına girmemelerine yakındı. Bursaspor taraftarı olmalarına rağmen takımlarını destekleyemediklerini kaydeden Kurtulan, kendisine verilen tebligatı göstererek, "Önümüzde tebligat var. Biz bu yüzden maça giremedik. Biz bundan anlam çıkaramıyoruz. Bunlardan 200 kişide var. Biz niçin ceza aldık? Sporda Şiddet Yasası'ndan yargılanmıyoruz. Yargılanmadığımız

halde bu konu ne anlama geliyor? Mahkeme 8 sene bitmezse biz takımımızı bu süre zarfında tribünlerde desteklemeyecek miyiz?" dedi.

Hapisten çıktıktan sonra imzaları aksatmamak için çalıştığını ifade eden Kurtulan, "Bu bizim görevimiz. Fakat ben cezaevinden çıktıktan sonra ailemle Antalya'ya gittim. Bu kağıtla jandarmaya geldim. Bu belgeyi göstermeme rağmen, 'biz yapamayız' dediler. Bunun sorumlusu ben miyim? Gidip de imza atamayan çok fazla insan var. Biz gerçekten gidiyoruz. Ama ne yazık ki görevini yapmayanlar var. Bunu hesabını kim verecek?" diye konuştu.

"BEŞİKTAŞ MAÇINDAN SONRA TRİBÜNLER BİTTİ"

Bursaspor taraftarlarından olan Mehmet Güzelsöz şunları söyledi:

"Artık bu konuda netice almayacağımı biliyorum. İnönü'deki saldırıda ceza verilmedi. Yasa çıktı. Bu yasayı ilk defa bize uyguladılar. 4 ay cezaevinde kaldık. Herkesten şiddet gördük. Bu saatten sonra bir şeyler olmasını beklemiyoruz. Biz tribünlerde takımı desteklemeye devam ettik. Taraftarlar birliği adı altında bir platform kurduk. Ama Beşiktaş maçına kadar. Bu maçtan sonra tribünler mahvoldu. Tribünler bitti. Bizlere kimse sahip çıkmadı. Biz suçlu lanse edildik. Günah keçisi olduk."

Bursasporlu taraftarların 'Niçin yargılanıyoruz?' sorusu üzerine söz alan Kahya, "Beşiktaş maçındaki olaylarla ilgili soruşturmanız sürüyor. İddianameler sonuçlanınca karar açıklanacak. Bu yüzden maçlara giremiyorsunuz. Beraat ederseniz bu yasak kalkar. Ama ceza alırsanız. Cezanız bittikten bir sene sonra maçlara girebilirsiniz. Bu bir güvenlik tedbiridir" cevabını verdi. - BURSA

Cezalı Bursaspor Taraftarları Tribünlere Dönmek İstiyor
Cezalı Bursaspor Taraftarları Tribünlere Dönmek İstiyor
Cezalı Bursaspor Taraftarları Tribünlere Dönmek İstiyor
Cezalı Bursaspor Taraftarları Tribünlere Dönmek İstiyor
Cezalı Bursaspor Taraftarları Tribünlere Dönmek İstiyor

- Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Cezalı Bursaspor Taraftarları Tribünlere Dönmek İstiyor - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

FETÖ iddiası sonrası İYİ Partili Ümit Özdağ'ın ihracı için ilk adım atıldı Galatasaray, evinde ilk kez Alanyaspor'a yenildi Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı Meteoroloji, 57 ile sağanak yağış uyarısında bulundu "Türk burgeri değil Yunan burgeri satacağız" diyen Suudi şirket, Türkiye'de sektör lideri çıktı SİHA'lara direnemeyen Ermenistan'dan PKK taktiği! Hedef şaşırtmak için mevzilere cansız manken yerleştirdiler Sevgilisiyle samimi pozlarını paylaşan fenomen Duygu Özaslan, eleştirileri tiye aldı Türkiye'nin Azerbaycan ve Kırım hamleleri Rus basınını rahatsız etti: Moskova'nın nüfuz alanına görülmemiş bir atılım var