Cezayir'de çöldeki bazı bölgelere kar yağdı - Son Dakika

Cezayir'de çöldeki bazı bölgelere kar yağdı

25.01.2023 08:52

Cezayir'in güneybatısındaki bazı çöl bölgeler ender görülen kar yağışıyla beyaza büründü. Kar yağışı bölge halkında sevince yol açarken, sosyal medya platformları, bölgedeki kar yağışını gösteren fotoğraf ve görüntülerle doldu.

Cezayir'de Beşar Valiliğinin sosyal medya hesaplarından paylaştığı fotoğraf ve görüntüler sıra dışı bir tablo sundu. Yoğun kar yağışının etkili olduğu bölgede bazı çöl alanları ve kum tepelerinin beyaza büründüğü görüldü.
Yerel basına göre, Fas sınırındaki Beşar kentine en son 2012'de kar yağmıştı.

HALK SEVİNCE BOĞULDU

Kar yağışı bölge halkında sevince yol açarken, sosyal medya platformları, bölgedeki kar yağışını gösteren fotoğraf ve görüntülerle doldu. Cezayir Meteoroloji Dairesine göre, bu gece ülkenin güneyindeki Gardaya eyaleti başta olmak üzere diğer çöl bölgelerinde de kar yağması bekleniyor.

3 YILDIR KURAKLIK YAŞANIYORDU

Meteoroloji Dairesi, daha önce, Beşar kentinde deniz seviyesinden 800 ila 1000 metre yükseklikteki alanlarda kar yağışı uyarısı yapmıştı. Kış mevsiminin başından bu yana Cezayir'in kuzey bölgeleri fırtınalı soğuk hava dalgası altına girerken, birçok kent ve köy yolu da kar yağışı nedeniyle kapandı. Ülkede 3 yıldır kuraklık nedeniyle baraj, yer altı suları ve nehir seviyelerinde ciddi düşüş yaşanıyordu.

Bölgeden kareler:

Cezayir'de çöldeki bazı bölgelere kar yağdı
Cezayir'de çöldeki bazı bölgelere kar yağdı
Cezayir'de çöldeki bazı bölgelere kar yağdı
Cezayir'de çöldeki bazı bölgelere kar yağdı
Kaynak: AA
YORUMLAR (1)
500
Fas ile İspanya, çeşitli alanlarda 19 mutabakat zaptı ve anlaşma imzaladı Fas ile İspanya, çeşitli alanlarda 19 mutabakat zaptı ve anlaşma imzaladı Fas ile İspanya, çeşitli alanlarda 19 mutabakat zaptı ve anlaşma imzaladı Fas ile İspanya, çeşitli alanlarda 19 mutabakat zaptı ve anlaşma imzaladı Fas Başbakanı, İspanya ile iş birliğini güçlendirmek istediklerini söyledi Fas Başbakanı, İspanya ile iş birliğini güçlendirmek istediklerini söyledi

Son Dakika Güncel Cezayir'de çöldeki bazı bölgelere kar yağdı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement