Cezayir, İtalyan enerji şirketiyle sözleşmesini yeniledi - Son Dakika

Cezayir, İtalyan enerji şirketiyle sözleşmesini yeniledi

12.11.2019 23:02
Cezayir, İtalyan enerji şirketiyle sözleşmesini yeniledi, System.String[]

Cezayir milli enerji şirketi Sonatrach ile İtalyan Edison şirketi arasındaki İtalya'ya gaz tedarik sözleşmesi 8 yıl süreyle yenilendi.

Cezayir milli enerji şirketi Sonatrach ile İtalyan Edison şirketi arasındaki İtalya'ya gaz tedarik sözleşmesi 8 yıl süreyle yenilendi.

Sonatrach şirketinden yapılan yazılı açıklamada, tarafların doğal gaz alım-satım sözleşmesinin yenilenmesi konusunda anlaşmaya vardıkları belirtildi.

Anlaşma kapsamında İtalya piyasasına 8 yıl boyunca yılda bir milyar metreküp doğal gaz tedarik edileceği aktarılan açıklamada, sözleşmenin 2020 yılının başından itibaren uygulamaya konulacağı kaydedildi.

Sözleşmenin iki yıl daha uzatılabileceği bilgisine yer verilen açıklamada, bu sözleşmenin Sonatrach'ın İtalya pazarındaki konumunu güçlendireceği ve bu pazardaki en büyük doğal gaz tedarikçilerinden biri olarak kalmasını sağlayacağı ifade edildi.

Cezayir milli enerji şirketi Sonatrach 16 Mayıs'ta da İtalyan enerji şirketi ENI ile gaz tedarik sözleşmesini 10 yıl süreyle yenilemişti. Sözleşmeye göre Sonatrach, İtalyan şirkete her yıl 9 milyar metreküp gaz tedarik edecek.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Cezayir, İtalyan enerji şirketiyle sözleşmesini yeniledi - Son Dakika


Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşa 'Varlık Barışı' çağrısı: Paranızı ve altınlarınızı sisteme dahil edin Galatasaray'ın Aralık ayındaki olağanüstü genel kurulu, koronavirüs nedeniyle yapılamayacak Korona aşısı geliştirmişlerdi! Putin'in aşı olup olmadığına Kremlin'den ilginç yanıt: Şu an imkansız Sokak ortasında lüks cipte infaz: 2 kişi yaşamını yitirdi Tolgahan Sayışman ve Almeda Abazi çifti ikinci bebeklerinin müjdesini verdi Eşi, kayınvalidesi ve görümcesi koronadan vefat eden kadın, karnındaki bebeği de üzüntüden kaybetti Yeni bir yöntem daha! "Eşim telefonun fiyatını duymasın" diyerek dolandırıyorlar Reuters: Erdoğan, döviz rezervleri eriyince Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal'ı görevden aldı