ÇGC'den Mısır polisinin AA Kahire ofisine düzenlediği baskına kınama Açıklaması - Son Dakika

ÇGC'den Mısır polisinin AA Kahire ofisine düzenlediği baskına kınama Açıklaması

16.01.2020 16:14
ÇGC'den Mısır polisinin AA Kahire ofisine düzenlediği baskına kınama Açıklaması, System.String[]

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir, Mısır polisinin Anadolu Ajansı (AA) Kahire ofisine yaptığı baskını kınadı.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir, Mısır polisinin Anadolu Ajansı (AA) Kahire ofisine yaptığı baskını kınadı.

Esendemir, ÇGC'nin yönetim kurulu adına yaptığı yazılı açıklamada, uluslararası hukuk normlarının hiçe sayılarak AA'nın Kahire ofisine baskın düzenleyen Mısır polisinin uygulamasının basın özgürlüğüne yönelik bir saldırı olduğunu belirtti.

Mısır ile Türkiye arasındaki ilişkilerden bağımsız olarak bu uygulamanın kabul edilemeyeceğini bildiren Esendemir, şunları kaydetti:

"Mısır polisinin yaptığı uygulama hukuki olmadığı gibi aynı zaman da basın özgürlüğüne bir saldırıdır. Olayın üzerinden uzun bir zaman geçmesine rağmen gerek AA Genel Müdürlüğüne, gerekse de çalışanların ailelerine haber verilmemesi, dört AA çalışanının nereye götürüldüğünün bildirilmemesi, uluslararası hukuk normlarına da aykırıdır. İnsan hak ve özgürlüklerine yönelik bu çirkin girişime bir an önce son verilmeli, AA'nın Kahire ofisinde çalışanların bir an önce özgürlüklerine kavuşması sağlanmalıdır. ÇGC olarak basın özgürlüğüne yönelik bu girişimi kınıyor, gözaltına alınan ve hayatlarından endişe ettiğimiz AA Kahire ofisi çalışanlarının bir an önce serbest bırakılmasını istiyoruz."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel ÇGC'den Mısır polisinin AA Kahire ofisine düzenlediği baskına kınama Açıklaması - Son Dakika


Son Dakika

Sağlık Bakanı Koca'dan İstanbul'a uyarı: Polikliniklerimizde hasta artışı olduğu görülüyor Hırsızlık yapan kadın, yakalanacağını anlayınca çareyi soyunmakta buldu Görenler kahroldu! 3 yaşındaki çocuk, 4'üncü kattan kafa üstü yere çakıldı Son Dakika: PFDK, Ankaragücü maçında kırmızı kart gören G.Saraylı Mohamed'e 1 maç ceza verdi Yerinde karar dönemine geçilmesinden sonra Sivas, Amasya ve Edirne'ye yeni koronavirüs kısıtlaması geldi 377 milyon liralık tarımsal destek ödemesi bugün hesaplarda olacak Dişçi randevusu için evden çıkan 2 çocuk annesi kadından 4 gündür haber alınamıyor Hamile eski eşini öldüren hükümlü, 9 yıl sonra cezaevinde intihar etti