Son Dakika Haberleri: Chavez: "Rusya, Güney Osetya ve Abhazya'nın Bağımsızlığını Tanımada Haklı"

Chavez: "Rusya, Güney Osetya ve Abhazya'nın Bağımsızlığını Tanımada Haklı"

11 yıl önce

Venezuella Cumhurbaşkanı Hugo Chavez, Rusya'nın Güney Osetya ve Abhazya'nın Bağımsızlıklarını Tanımasında Haklı Olduğunu Söyledi.

Chavez:
Venezuella Cumhurbaşkanı Hugo Chavez, Rusya'nın Güney Osetya ve Abhazya'nın bağımsızlıklarını tanımasında haklı olduğunu söyledi.

Venezüella'nın da Abhazya ve Güney Osetya'yı tanıyabileceği işareti veren Chavez, "Rusya, Abhazya ve Güney Osetya'nın bağımsızlıklarını tanıdı. Biz Rusya'yı destekliyoruz. Rusya haklı. Kendi çıkarlarını savunuyor." dedi. Böylece Rusya'ya Belarus'dan sonra Abhazya ve Güney Osetya'nın bağımsızlıklarını tanıyabilecek ikinci destek geldi.

Rusya'dan milyarlarca dolarlık silah alımı gerçekleştiren Chavez, Rusya'nın dünya politikasında rolünün ABD'nin karşısında daha güçlü hale getirilmesini savunuyor. Sık sık ABD karşıtı açıklamalar yapan Venezüella'dan ABD önemli oranda petrol almaya devam ediyor. (CİHAN)Habertürk Yazarı Sevilay Yılman "Artık Belli" Deyip Söyledi: AK Parti'nin İstanbul Adayı Binali Yıldırım Türkiye'nin Konuştuğu Olayda DNA Testinin Sonucu Açıklandı

Vatani Görevini Yapan Asker, Nöbet Tuttuğu Kulübede Ölü Bulundu