Chelsea'ye talip çıktı! 3 milyar Sterlin - Son Dakika

Chelsea'ye talip çıktı! 3 milyar Sterlin

2 ay önce

ABD'li ticaret kralı Todd Boehly, İngiltere Premier Lig ekiplerinden Chelsea'ye talip oldu. Maviler'in Rus sahibi Roman Abramovich'e bu alışveriş için teklif edilen fiyat ise tam 3 milyar Sterlin.

Avrupa ve dünya futbolunun önde gelen kulüplerinden Chelsea'ye talip çıktı. Özel yatırım firması olan Eldridge Industries'in başkanı ve aynı zamanda Guggenheim Partners'ın ortağı olan ABD'li Todd Boehly, geçtiğimiz ay Chelsea'yi satın almak için bir girişimde bulundu.

İngiliz medyasında yer alan haberlere göre beyzbol takımı Los Angeles Dodgers'ın da sahibi olan Boehly'nin, Premier Lig'deki bir kulübe yatırım yapmakla ilgilendiği ve bu bağlamda da Maviler'e yöneldiği belirtildi.

TEKLİF 3 MİLYAR STERLİN

Todd Boehly, Chelsea için kulübün patronu Roman Abramovich'e 3 milyar Sterlin'lik bir teklif sundu. Ancak Abramovich, ABD'li iş adamının bu teklifini geri çevirmesine karşın, Fakat gelebilecek daha yüksek teklifte masaya oturabileceği de konuşulanlar arasında. Buna sebep olarak ise Abramovich'in son yıllarda İngiliz ekibini elden çıkarma isteği gösteriliyor.

Amerikalıların, Premier Lig sevdası da artarak devam ediyor. Son olarak ABD'li yatırım fonu Silver Lake, Manchester City'den 500 milyon Dolarlık bir hisse satın almıştı.

Chelsea'ye talip çıktı! 3 milyar Sterlin
Haber Yayın Tarihi: 10.12.2019 12:10 Kaynak: İHA

YORUMLAR


Son Dakika

Akbank ve Yapı Kredi'ye sigortacılık kanununu ihlal ettiği gerekçesiyle toplamda 281,8 milyon TL ceza kesildi
Deprem anında "Evim yıkıldı" şakasına 235 lira ceza kesildi Koronavirüs ile ilgili tüyler ürperten görüntü! Hastanın kriz geçirdiği anlar kamerada

Son Dakika Haberleri