Chp, Beldeler İçin Referandum Yapacak - Son Dakika

Chp, Beldeler İçin Referandum Yapacak

15.10.2012 14:25
Chp, Beldeler İçin Referandum Yapacak, System.String[]

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Ecevit Keleş, yerel seçimlerin ardından kapatılarak Sakarya Büyükşehir Belediyesi'ne danil edilmesi planlanan beldelerde referandum yapacaklarını açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Ecevit Keleş, yerel seçimlerin ardından kapatılarak Sakarya Büyükşehir Belediyesi'ne danil edilmesi planlanan beldelerde referandum yapacaklarını açıkladı.

Keleş, yaptığı yazılı açıklamada, yeni yasayla tek yetkilinin Büyükşehir Belediyesi olacağını belirterek, var olan hizmetlerin aksayacağını öne sürdü.

Keleş, şunları kaydetti:

"16 Büyükşehir Belediyesine ek olarak 13 yeni Büyükşehir Belediyesi ilavesiyle 29 Büyükşehir olacak. Büyükşehirlerin sınırı, ilin sınırları olarak kabul edilecek. Beldeler mahalleye dönüşecek, ilçelerdeki imar itfaiye, ulaşım, zabıta gibi yetkiler ise Büyükşehir Belediye Başkanına geçecektir.

21 Ekim Pazar günü Ortaköy, Darıçayırı, Limandere, Yuvalıdere, Kurudere, Dokurcun, Kuzuluk, Altındere, Çamlıca, Sinanoğlu, Gölkent ve Alifuatpaşa'da sandık kurulacak. Oylarıyla halkın kendi kararını kendisi vermesi gerekiyor."

Muhabir: Enes Duran

Yayıncı: Kemal Kaymak - SAKARYA

Chp, Beldeler İçin Referandum Yapacak

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Chp, Beldeler İçin Referandum Yapacak - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Oyuncu Leyla Lidya Tuğutlu'dan siyah bikiniyle yaza veda pozu 00:18 Oyuncu Leyla Lidya Tuğutlu'dan siyah bikiniyle yaza veda pozu Galatasaray'a gol attıktan sonra gözyaşlarına boğulan Emrah Başsan, o anları anlattı 23:25 Galatasaray'a gol attıktan sonra gözyaşlarına boğulan Emrah Başsan, o anları anlattı Bu defa büyülemedi! Ters ışıkta kalan Demet Özdemir şoke etti 23:03 Bu defa büyülemedi! Ters ışıkta kalan Demet Özdemir şoke etti
12 yıl sonra konser verecek olan İbrahim Tatlıses, dekor için 1,5 milyon TL harcadı 22:24 12 yıl sonra konser verecek olan İbrahim Tatlıses, dekor için 1,5 milyon TL harcadı Selçuk Yöntem izinsiz kullanılan 19:15 Selçuk Yöntem izinsiz kullanılan "tost fotoğrafı" davasını kazandı Danla Bilic'in sevgilisinin mesleği şaşırttı! Kendi alanının 18:53 Danla Bilic'in sevgilisinin mesleği şaşırttı! Kendi alanının "İmparatoru" deniliyor
Ameliyat için hastasından 15 bin TL bıçak parası isteyen profesör iddiaları reddetti 17:17 Ameliyat için hastasından 15 bin TL bıçak parası isteyen profesör iddiaları reddetti Yaptığı yayınların ardından altıncı kez banlanan yayıncının, Twitch partnerliği iptal edildi 15:23 Yaptığı yayınların ardından altıncı kez banlanan yayıncının, Twitch partnerliği iptal edildi
Advertisement