Son Dakika Haberleri: CHP İzmir İl Başkanlığı Karıştı! Polis Müdahale Etti

CHP İzmir İl Başkanlığı Karıştı! Polis Müdahale Etti

30 gün önce

CHP'de Buca'da önce adaylığı açıklanan sonra geri çekilen Suat Nezir'e yakın bir grup, CHP İl binasına gelerek CHP İl Başkanı Deniz Yücel aleyhinde sloganlar attı. Partililer binaya girmek isteyince polis olaya müdahale etti.

CHP'nin, İzmir Buca Belediye Başkan Adayı Suat Nezir'in adaylığını listelerin teslim edilmesine saatler kala geri çekmesine Buca İlçe Örgütü üyeleri tepki gösterdi. İl Başkanlığı önüne gelen ancak içeri alınmayan partililer, Nezir'in yeniden aday gösterilmemesi halinde Ankara'ya gideceklerini söyledi.

CHP'nin Buca Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Suat Nezir'in adaylığını geri çekip, yerine Erhan Kılıç'ı aday göstermesi Buca İlçe Örgütü'nü kızdırdı. Bugün yaklaşık 50 partili, partilerinin İzmir İl Başkanlığı Binası'na geldi. Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı binaya alınmayan partililer, İl Başkanı Deniz Yücel'e tepki göstererek, 'Deniz Yücel gelecek hesap verecek', 'Deniz Yücel istifa', 'Tuncay Özkan gelecek hesap verecek' sloganları attı. İl binasının bulunduğu iş hanına girişler de polis kontrolü ile yapılıyor.

"ARKADA NE DOLAPLAR DÖNÜYOR"

Partililerden İbrahim Altunkara, "Komplolara dayanarak bir değişiklik yapıldı. Suat Nezir'in de halkın da bu değişiklikten haberi yok. İlçenin ve örgütün de haberi yok. Kendilerinin yaptığı bir komplo bu. Suat başkanımızın istifa etmesi söz konusu değil. Yedi aydır sokakta çalışıyor. İlçede, AK Parti'nin ekmeğine yağ sürüyorlar. Arkada ne dolaplar dönüyor, gelip açıklama yapsınlar. Biz açıklama bekliyoruz" dedi. İrfan Nezir de "Buca halkının şerefini üç çakal belirleyemez" diye konuştu. Rabia Akgün adlı partili ise "Hak hukuk ve adaletten bahsediyorlar. Hani nerede adalet? Yazıklar olsun" dedi.

YUMRUKLAYARAK TELEVİZYONU KIRDILAR

Polis, il binası önünde slogan atarak bekleyişe geçen gruptan seçilen temsilcilerin binasına girmesine izin verdi.

İl yönetimiyle görüşen temsilcilerden biri binadaki televizyonu yumruklayarak kırdı.

Protestocu grup daha sonra il binası önünden ayrıldı.
Fiyatı 5 Kat Arttı! Akkuş'ta Coğrafi İşaretle Tescillenen Fasulye, Yok Satıyor Sinan Akçıl'ın Eşi Burcu Kıratlı'dan Tesettürlü Fotoğraf! En Çok Borcu Olan Belediyeler Belli Oldu