CHP'de "delege" tartışmaları - Son Dakika

CHP'de "delege" tartışmaları

10.11.2019 19:50
CHP'de

CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, partisinde yaşanan delege tartışmalarına ilişkin, "Hiçkimse, Cumhuriyet Halk Partisi'nden büyük olmadığı gibi genetiğini değiştirme hak ve yetkisine sahip değildir.

CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, partisinde yaşanan delege tartışmalarına ilişkin, "Hiçkimse, Cumhuriyet Halk Partisi'nden büyük olmadığı gibi genetiğini değiştirme hak ve yetkisine sahip değildir." dedi.

Uğur Yıldırım yaptığı yazılı açıklamada, CHP'nin kadrolarının özverili çalışmalarının yok sayılmaması gerektiğini vurguladı.

Yıldırım, açıklamasında "Hiç kimse Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran iradeden ve bir ülkenin lokomotifi göreviyle donattığı Cumhuriyet Halk Partisinden büyük olmadığı gibi genetiğini değiştirme hak ve yetkisine sahip değildir. Hiç kimse bu değerlerle yürüyen ve bu bilinçle varlığını bu ülkenin yarınlarına feda eden CHP kadrolarından ve emekçilerinden değerli ve önemli değildir." ifadelerini kullandı.

Eleştirilerini sürdüren Yıldırım, şöyle dedi:

"Hiç kimse tanınmamışlık ve kendini herhangi bir mecrada göstermemişlik yetersizliğine rağmen kazanılan başarıyı, CHP emekçilerini yok sayarak tanımlayamaz. Bu ülkeyi demokrasiyi armağan eden, kural ve koşulları benimseten CHP, şimdi herkesten bu gerçekleri kabul edip, yaşamın her alanında göstermesini beklemektedir. Bunu aleyhine oluşturulacak her cümle ve gösterilecek her davranış, CHP geleneğinden ve yürüyüşünden savrulmak demektir. Demokratik bir mücadele, kulislerin muğlak söylentileriyle ve ayak oyunlarıyla değil, sokağın ve hayatın gerçeklerine seslenen söylem ve eylem öngörüleriyle mümkündür. Bunu unutmak, yalnızca CHP ilkelerine değil, bu ülke için sürdürülen mücadeleye ket vurmaktır."

CHP'nin dün Karşıyaka İlçe Teşkilatında yapılan mahalle delege seçimlerinde CHP İl Başkan Yardımcısı Sedredil Coşkuner ve delege adayı Emine Ata darp edildiklerini öne sürerek basın açıklaması yapmıştı. CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Yıldırım da yaşananlardan Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'ı suçlamıştı.

Tugay da yaptığı yazılı açıklamada, "Sayın İlçe Başkanı, kendi partisinin belediye başkanını suçlarken sınırları oldukça aşmıştır ve bugüne kadar gizli yapmaya çalıştığı hasmane tutumunu aleni hale getirmiş durumdadır." ifadelerini kullanmıştı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel CHP'de 'delege' tartışmaları - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu ABD'den S-400 testi için Türkiye'ye tehdit gibi sözler: Başka işbirliklerine engel olmaya devam ediyor Hadise ve Kaan Yıldırım, ailelerinin onay vermesiyle evlilik kararı aldı "Evde ek iş" tuzağına düşmeyin! Yüzlerce kişi mağdur oldu 82 yıl önce kurulan Ümraniyespor, ismini değiştirdi Bursa'da "damsız" girme kavgası cinayetle bitti Yürümekte dahi zorluk çeken 70'lik dedenin evinden 400 gram esrar çıktı