CHP'den Siyah Çelenkli Protesto - Son Dakika

CHP'den Siyah Çelenkli Protesto

03.11.2014 15:38
CHP'den Siyah Çelenkli Protesto, System.String[]

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan: "Bir televizyon kanalında bu memleketin en zor dönemlerinde namusunu, bayrağını kurtarmış kadrolarına kurumsal hakaret sistematik biçimde devam ediyor.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, "Bir televizyon kanalında bu memleketin en zor dönemlerinde namusunu bayrağını kurtarmış kadrolarına kurumsal hakaret sistematik biçimde devam ediyor. Bu yayın kuruluşlarını kontrol etmekle, denetlemekle görevli RTÜK, buna sessiz kalıyor" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan ve bazı CHP milletvekilleri, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) önünde, bir televizyon kanalında yayınlanan ve "Atatürk, İsmet İnönü, cumhuriyet ve CHP'ye hakaretin alışkanlık haline geldiğini" ileri sürdüğü "Resmi Tarihten Gerçek Tarihe" isimli programa ceza verilmemesine tepki gösterdi.

Tezcan, burada yaptığı açıklamada, programda milli değerlere ve tarihe hakaret edildiğini ve bunun alışkanlık haline getirildiğini öne sürdü.

Yayının "yalan, iftira, küfür, hakaret" üzerine kurulduğunu savunan Tezcan, "Bir televizyon kanalında bu memleketin en zor dönemlerinde namusunu bayrağını kurtarmış kadrolarına böyle bir kurumsal hakaret sistematik biçimde devam ediyor. Bu yayın kuruluşlarını kontrol etmekle, denetlemekle görevli RTÜK, buna sessiz kalıyor" değerlendirmesinde bulundu.

Yayının halkı din, mezhep, ırk ayrımı ekseninde kin ve düşmanlığa sevk ettiğini, dini duyguları kullanarak toplumun önemli kesimini aşağıladığını iddia eden Tezcan, yayın durdurma cezası verilmesi gerekirken uyarı cezası verilmesinin planlandığını iddia etti.

Tezcan, konuyla ilgili Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Vekili Hasan Tahsin Fendoğlu ile görüşeceklerini kaydetti.

Daha sonra RTÜK önüne siyah çelenk bırakıldı. - Ankara

CHP'den Siyah Çelenkli Protesto

Kaynak: AA

Son Dakika Politika CHP'den Siyah Çelenkli Protesto - Son Dakika


Son Dakika

Sadakatsiz dizisinin Haluk'u Burak Sergen hastaneye kaldırıldı Sadakatsiz dizisinin Haluk'u Burak Sergen hastaneye kaldırıldı Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca'dan aşı tepkisi: 65 yaş üstü vatandaşların arasından yüzde 23,6'sı ne yazık ki aşısını yaptırmadı Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca'dan aşı tepkisi: 65 yaş üstü vatandaşların arasından yüzde 23,6'sı ne yazık ki aşısını yaptırmadı İrfan Can'ın yarım kalan 'Kahve' sevincini Mert Hakan tamamladı! İrfan Can'ın yarım kalan 'Kahve' sevincini Mert Hakan tamamladı! Cumhuriyet savcısı kendisini muayene etmeyen doktoru gözaltına aldırdı Cumhuriyet savcısı kendisini muayene etmeyen doktoru gözaltına aldırdı Trump'ın tedavisinde de kullanılan Trump'ın tedavisinde de kullanılan "antikor kokteyli" koronaya yakalanma oranını yüzde 81 azaltıyor Manisa'nın ilk ve tek kadın halk otobüsü şoförü, Kod-29'la işten çıkarıldı Manisa'nın ilk ve tek kadın halk otobüsü şoförü, Kod-29'la işten çıkarıldı Mansur Yavaş, Çin Büyükelçiliği'nin bulunduğu caddenin adını değiştiriyor Mansur Yavaş, Çin Büyükelçiliği'nin bulunduğu caddenin adını değiştiriyor Ramazan öncesi kaynak suyu almak isteyen vatandaşlar 5 kilometrelik kuyrukta bekledi Ramazan öncesi kaynak suyu almak isteyen vatandaşlar 5 kilometrelik kuyrukta bekledi