CHP Gaziantep İl Başkanı Ali Peri Açıklaması - Son Dakika

CHP Gaziantep İl Başkanı Ali Peri Açıklaması

09.01.2012 12:00
CHP Gaziantep İl Başkanı Ali Peri Açıklaması, System.String[]

CHP Gaziantep İl Başkanı Ali Peri, emekli yeni ve eski vekillerin ve yakınlarının devlete olan maliyetlerinin halkla paylaşılması gerektiğini bildirdi.

CHP Gaziantep İl Başkanı Ali Peri, emekli yeni ve eski vekillerin ve yakınlarının devlete olan maliyetlerinin halkla paylaşılması gerektiğini bildirdi.

Peri, yaptığı yazılı açıklamada, milletvekili emekli aylıklarına yapılan zam konusunu değerlendirdi.

Peri değerlendirmesinde, Türkiye'de milyonlarca emeklinini intibak yasasını beklediğini belirterek, "Bunu bir kenara bırakıp vekillerin intibakını yapmak yakışık kalmadı" dedi.

Seçim döneminde projelerini açıkladıklarını ifade eden Peri, şunları kaydetti:

"Bedelli Askerlik, Yeni Anayasa, Aile Sigortası ve İntibak Yasası gibi pek çok projemiz bugün hükümetin gündeminde. Ancak bunların pek çoğunu yanlış yapıyorlar. Örneğin biz 'Aile Sigortası' dedik, bizi yeşil kartı kaldıracaklar diye suçladılar. Peki bugün yeşil kartı kim kaldırıyor- Üstelik hükümet kaldırdığı yeşil kart yerine tam bir kaosa neden olacak, vatandaşı mağdur edecek bir sisteme geçmeye çalışıyor. Bunun sıkıntıları önümüzdeki günlerde yaşanacak. Milletvekili memlekete hizmet için vardır. Devlete yük olmak için değil. Bugün eski ve yeni kaç vekil ve vekil yakını devletten maaş alıyor- Rahmetli olmuş vekillerimizin bile hala maaş alan, sağlık hizmeti alan kaç yakını var- Eski ve yeni vekiller ile bunların yakınlarının maaş, sağlık ve diğer hizmetlerden dolayı devlete getirdiği maliyet ne kadardır- Bunlar halkla paylaşılsın.

Bir vekil görevdeyken görev masraflarının karşılanması ve halkı en iyi şekilde temsil etmesi için gerekli koşulların sağlanması devletin görevidir. Ancak vekillik sona erdikten sonra aynı avantajların devam etmesi, yakınlarının devlete yük olmaya devam etmesi, 2 yıl vekillik yapan birinin 30 yıl görev yapmış bir polisten, öğretmenden, işçiden, askerden fazla maaş alması hakkaniyetli değildir."

Peri, aklın yolunun bir olduğuna dikkat çekerek, "Sayın Cumhurbaşkanından dönen yasa gerçek ve mağdur emeklilerin intibak yasası yapılmadan tekrar gündeme alınmamalıdır. Biz her zaman söylüyoruz. Önce asıl, sonra vekil" şeklinde konuştu.

- GAZİANTEP

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel CHP Gaziantep İl Başkanı Ali Peri Açıklaması - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Şanlıurfa'da tarım işçilerini taşıyan minibüs devrildi: 1 ölü, 11 yaralı Karşılıklı boykot uygulayan Türkiye ve Fransa'nın ekonomik ilişkileri ne boyutta? Dikkat çeken rakamlar Yüz yüze eğitim sürecinde kronik rahatsızlığı bulunan öğrencilerin sınavları izole bir ortamda gerçekleşecek Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Mardin'de 1700 yıllık kilise 7 milyon 250 bin liraya internetten satışa çıkarıldı AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti'den Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine ortak tepki İETT otobüsünde mastürbasyon yapan sapığa "cinsel taciz" suçundan ev hapsi verildi Azerbaycanlı öğretim görevlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı: Bizi öldürün ama onlara bırakmayın