CHP Gençlik Kolları?ndan ?yeryüzü Barış Sofrası? - Son Dakika

CHP Gençlik Kolları?ndan ?yeryüzü Barış Sofrası?

4 yıl önce

İhsan DÖRTKARDEŞ İstanbul DHACHP Gençlik Kolları, 'Gezi ruhunu yaşatmak için, barışı ve kardeşliğimizi pekiştirmek için, ekmeğimizi bölüşüyor, soframızı paylaşıyoruz' sloganı ile Avcılar'da 'Yeryüzü barış sofrası' kurdu.

CHP Gençlik Kolları?ndan ?yeryüzü Barış Sofrası?, System.String[]

İhsan DÖRTKARDEŞ İstanbul DHA


CHP Gençlik Kolları, 'Gezi ruhunu yaşatmak için, barışı ve kardeşliğimizi pekiştirmek için, ekmeğimizi bölüşüyor, soframızı paylaşıyoruz' sloganı ile Avcılar'da 'Yeryüzü barış sofrası' kurdu.


Merkez Mahallesi'ndeki Kültür Sanat Parkı'nda kurulan 'Yeryüzü Sofrası'na CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz, CHP İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Kenan Otlu, Avcılar Gençlik Kolları Başkanı Okan Yılmaz ve partili gençler katıldı. Akşam ezanı ile birlikte yerde ekmek, börek, domates, peynir ve salam bulunan yer sofrasında bağdaş kurarak iftarı açtı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, yaptığı kısa konuşmada Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'ndeki canlı bomba eylemlerinden hükümetin sorumlu olduğunu savundu.


Yemeğin ardından geçen yıldan bu yana meydana gelen kanlı saldırıların yer aldığı pankartı taşıyan CHP'li gençler, Belediye binası önündeki Havuz Meydanı'na kadar yürüdü. Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz, Suruç'ta, ardından Ankara Garı'nda gençlere bomba yağdıranların bugün gelinen süreçte bu çetelere alan açtıklarını söyledi. Yılmaz, buna kayıtsız kalmayacaklarını ifade ederken, 'Bir ses çıkarılacaksa en önde yürüyen CHP Gençlik hareketinin bir sesi olacaktır. Karanlığa, zorbalığa, gericiliğe savaşacak olan da CHP gençliğidir. Bizlerin misyonu, emperyalizmin ileri karakoluna savaş açan antiemperyalist mücade eden Denizler'in misyonudur dedi.


CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Kenan Otlu da TBMM'de CHP, MHP ve HDP tarafından verilen araştırma önergesinin AK Parti oyları ile reddedildiğini ifade ederek, 'Bu katliamın incelenmesi araştırılmasından AKP'nin neden rahatsız olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Katliam dışarıdan gelmemiştir; Katliamın arkasından AKP, işbirlikçileri vardır iddiasında bulundu.


Basın açıklamasında CHP gençlik örgütlerinin yarın Atatürk Havalimanı'nda toplanarak 44 kişinin yaşamını yitirdiği canlı bomba saldırılarının protesto edileceği belirtildi.

Haber Yayın Tarihi: 30.06.2016 11:47 Kaynak: DHASon Dakika

Elazığ'ı sallayan depreme bu sistem damga vurdu! 6.8'lik depremi 3.1 olarak hissettirdi
5 yıllık evliliğini bitiren Uraz Kaygılaroğlu, fenomen Mehtap Algül ile aşk yaşamaya başladı Kan donduran görüntü! Kucağına aldığı kediyi yerden yere vuran kişi kamerada

Son Dakika Haberleri