CHP Genel Başkan Yardımcısı Karaca'dan Kanal İstanbul yorumu Açıklaması - Son Dakika

CHP Genel Başkan Yardımcısı Karaca'dan Kanal İstanbul yorumu Açıklaması

5 gün önce

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Kanal İstanbul etki alanındaki köprülerin rekonstrüksiyon ihalesine ilişkin, "Bizler, her gece korona salgını konusunda umutla güzel haberler gelir mi diye beklerken, birileri de rant işlerini takip ediyor.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Karaca'dan Kanal İstanbul yorumu Açıklaması, System.String[]

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Kanal İstanbul etki alanındaki köprülerin rekonstrüksiyon ihalesine ilişkin, "Bizler, her gece korona salgını konusunda umutla güzel haberler gelir mi diye beklerken, birileri de rant işlerini takip ediyor." ifadesini kullandı.

Karaca, yazılı açıklamasında, Kanal İstanbul'un etki alanında kalan tarihi Odabaşı ve Dursunköy köprülerinin taşınması ve yeniden inşası için yapılan ihaleyi değerlendirdi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemlerinin alındığı bu dönemde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının hazine arazileriyle ilgili ihaleleri askıya aldığını savunan Biçer Karaca, şunları kaydetti:

"Bizler her gece korona salgını konusunda umutla güzel haberler gelir mi diye beklerken, birileri de rant işlerini takip ediyor. Tedbir amaçlı her türlü faaliyet durduruluyor, çantacılık dışında. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı'nın rant ile ilgili söylemlerini şimdi daha iyi anladık."

Teklif veren firmaların da takibinde olduklarını belirten Karaca, geçmişteki uyarılarını tekrarladıklarını ifade etti.

Karaca, ayrıca bu dönemde, sağlık personelinin maske ihtiyacının da giderilemediğini ileri sürdü.
Son Dakika

İstanbul'da ürküten koronavirüs fotoğrafları! 4 cenaze aracı arka arkaya dizildi
UEFA'dan Başakşehir'e 1500 euro para cezası Bakanlık ile anlaşma yapmayan fabrikada üretilen maskelere el konuldu Son Dakika: Türkiye'de koronavirüs vaka sayısı 13 bin 531'e, can kaybı ise 214'e yükseldi