CHP Genel Başkan Yardımcısı Koç: Hesabını Soracağım - Son Dakika

CHP Genel Başkan Yardımcısı Koç: Hesabını Soracağım

15.03.2014 17:26
CHP Genel Başkan Yardımcısı Koç: Hesabını Soracağım, System.String[]

CHP Genel Başkan Yardımcısı Koç, "30 Mart'ta savcı da ben olacağım, hakim de ben olacağım, polis de ben olacağım, hesabını soracağım." dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, "Bu ülkenin namuslu, yürekli, onurlu bir yurttaşı olarak, 30 Mart'ta savcı da ben olacağım, hakim de ben olacağım, polis de ben olacağım, hesabını soracağım" dedi.

Koç, Atakum ilçesinde Atakum Belediyesi'nce yaptırılan Emek Parkı'nın açılış törenine katılarak halka hitap etti.

Türkiye'de gerçekleşen olaylar karşısında "yüreği sıkışan, onlar adına utanan, sıkılan" milyonlarca insanın hesap sormasına yakın günler kaldığını belirten Koç, şöyle devam etti:

"Hakimi kovabilirler, savcıyı kovabilirler, gariban polis arkadaşlarımızı sürebilirler, yaşananlar ortada, konuşulanlar ortada, artık güneş balçıkla sıvanmıyor. O zaman bizler onurumuzla durduk, namusumuzla durduk. Büyüklerimizden öyle gördük. Helali haramı ayırt etmeyi öğrendik. Yalan söylememeyi öğrendik. Namuslu olmayı öğrendik. Hesap vermeyi öğrendik. O zaman sen hakimi mi kovuyorsun, sen savcıyı mı sürüyorsun, sen polisi mi engelliyorsun? Bu ülkenin namuslu, yürekli, onurlu bir yurttaşı olarak, 30 Mart'ta savcı da ben olacağım, hakim de ben olacağım, polis de ben olacağım, hesabını soracağım. Bütün mesele bu, uzun konuşmaya gerek yok."

Türkiye'ye mutlu, huzurlu ve ahlaklı bir gelecek dilediğini, bunların "namuslu insanlar" ile gerçekleşeceğini dile getiren Koç, şunları kaydetti:

"Başarı geliyor ama gevşemek yok. Bu akılları ayakkabı kutusunda kalanlar sandığı rahat bırakmazlar. Onun için, 'hava bugünkü gibi güzel, ben oyumu kullanayım da pikniğe gideyim, deniz kenarına gideyim' yok. O gün herkes namus görevi yapacak. Siz milletin parasını çaldınız, bunun hesabı sorulacak ama milletin namusunu, oyunu sandıkta çaldırtmayacağız. Hep beraber bu görevi yapacağız. Yolunuz, yolumuz açık olsun, Allah utandırmasın hiçbirimizi."

Açılışa CHP Samsun Milletvekili Ahmet İhsan Kalkavan, Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Atalay, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tarık Cengiz, İlkadım Belediye Başkan adayı Vedat Yılmaz ile vatandaşlar katıldı. - Samsun

CHP Genel Başkan Yardımcısı Koç: Hesabını Soracağım

Kaynak: AA

Son Dakika Politika CHP Genel Başkan Yardımcısı Koç: Hesabını Soracağım - Son Dakika


Son Dakika

Fenerbahçe, İrfan Can için Başakşehir'le görüşmek adına mektup yolladı 10 gündür kayıp olan Afgan kadının cansız bedeni dağlık alanda bulundu Bakan Koca yeni aşamaya geçildiğini duyurdu! 80 yaş üzeri vatandaşların aşılanmasına başlanıyor Mesut Özil'in Fenerbahçe'den 3.8 milyon eurodan daha az kazanacağı kesinleşti Varto'da saniyede 45 litre akan, 39 derece sıcaklıkta su bulundu Başörtüsünü çıkardıktan sonra açılıp saçılan Hanife Gürdal, şimdi de mini etekli pozunu paylaştı Telefonuna gelen mesajdaki linke tıkladı, hesabındaki 9 bin lirasından oldu "Estetiğim yok" diyen Defne'yi gençlik fotoğrafları yalancı çıkarttı