CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan'a Yönelik Silahlı Saldırı Davası Başladı - Son Dakika

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan'a Yönelik Silahlı Saldırı Davası Başladı

27.02.2017 07:09

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan'a yönelik silahlı saldırı davası başladıAYDIN - CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan'ın Aydın'da bir restoranda ayağından silahla vurulmasıyla ilgili açılan davanın görülmesine başlandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan'a yönelik silahlı saldırı davası başladı

AYDIN - CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan'ın Aydın'da bir restoranda ayağından silahla vurulmasıyla ilgili açılan davanın görülmesine başlandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın Aydın'ın Efeler ilçesinde bir grup partiliyle yemek yerken ayağından silahla vurulmasıyla ilgili davada tutuklu sanık Alpaslan Sargın ile tutuksuz sanıklar İrfan Türkmen ve Fatih Yeşilyurt'un yargılanmalarına Aydın 3. Asliye Ceza Mahkemesinde başlandı.

Davannın ilk durumasına CHP Grup Başkanvekili Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP Muğla Milletvekilleri Akın Üstündağ, Nurettin Demir, CHP İzmir Milletvekilleri Murat Bakan, Tuncay Özkan, CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, CHP Aydın İl Başkanı Bayram İnci, Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, sanık ve müşteki avukatları katıldı.

Duruşmada sanıklar Alpaslan Sargın, İrfan Türkmen ve Fatih Yeşilyurt ile müştekilerin ifadeleri alınırken, mahkeme 24 Mart tarihine ertelendi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan'a destek olmak için toplanan CHP'liler duruşma sonrası, Aydın Adliye Sarayı önünde basın açıklaması yaptı.

Bülent Tezcan'ın avukatı Celal Çelik, saldırının siyasi yönü olduğunu iddia ederek; "Sayın Genel Başkan Yardımcımıza yapılan eylemin adam öldürmeye teşebbüs niteliğinde bulunduğunu ifade ettik. Sanığın tutukluluk halinin devamını istedik. ve mahkemece görevsizlik kararı verilmesini talep ettik. Sayın yargıç şu an itibari ile görevsizlik yönünden değerlendirme yapmayacağını, bir sonraki duruşmada buna ilişkin değerlendirme yapacağını ifade etikten sonra tutukluluğun devamına ilişkin değerlendirme yaptı. Biz bu olayın siyasi bir olay olduğunu arkasında başka güçlerin olduğunu sistemli bir şekilde Cumhuriyet Halk Partisine bir eylem olduğunu ifade ettik" dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise, konunun takipçisi olacakalrını söyledi. Özel, şöyle konuştu: "Davanın en önemli ve kamuoyunun üzerinde durması gereken kısmı, bir kişinin tek başına karar verdiği ve hayata geçirdiği bir eylem olmadığı, CHP'ye, CHP'nin milletvekillerine, CHP'de siyaset yapan kişilere yönelik sürdürülmekte olan haksız vicdansız bir algı operasyonunun bir parçası ve bir devamı niteliğinde olduğunun görülmesi gerekir. Sanık içeride eylemi nasıl işlediğini anlatırken, olayı tanlatan CHP'li olayın şahidi ve mağdurlarına yönelik sözlü sataşmalarını sürdürüp tehtidvari ifadeler kullanarak, kendisinin arkasındaki ne şekildeki güçler tarafından bu konuya azmettirildiği, kışkırttırıldığı, arkasında ne büyük bir gücün durduğuna ilişkin özgüveni de gözler önüne sermiştir. Sanığın olayı gerçekleştirirken ve sonrasında kullandığı ifadeler ve bugün savunmasında kullandığı ifadeler kamuoyuna ve bizlere yabancı değildir. Cumhuriyetçi, herhangi bir milliyetçi, herhangi bir vatansever sahipsiz değildir. Karıncanın kardeşi vardır, o da bizleriz. Bu davaları izlemeye, korkmamaya, suçluları ve azmettirenleri deşifre etmeye devam edeceğiz"

(OD-MB-

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Genel CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan'a Yönelik Silahlı Saldırı Davası Başladı - Son Dakika


Advertisement