Son Dakika Haberleri: CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba Niğde'de

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba Niğde'de

5 yıl önce

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Niğde’nin Bor ilçesinde Kemerhisar Belediyesi Kardeş Belediyeler Toplantısı’na katıldı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba Niğde'de, System.String[]
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Niğde'nin Bor ilçesinde Kemerhisar Belediyesi Kardeş Belediyeler Toplantısı'na katıldı.

Toplantıya CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Niğde Milletvekili Doğan Şafak, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç, Çankaya eski Belediye Başkanı Bülent Tanık, belde belediye başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Toplantıda Kemerhisar Belediyesi'nin hazırladığı projelerin sunumu yapıldı. Tyana Kredi Fonu Projesi büyük ilgi görürken, çevre il ve ilçelerden katılan belediye başkanları projenin faydalı olduğuna dikkat çekerek Kemerhisar Belediyesi'ne destek vereceklerini söyledi.

Toplantının açılışında bilgiler veren Kemerhisar belediye Başkanı Beytullah Kirazcı, Tyana Kredi Fonu ile ilgili bilgi verdikten sonra katılımcılara Kemerhisar'ın tarihi su kemerleri gezdirildi.

Başkan Kirazcı, yaptığı konuşmada, "CHP'nin kardeş belediyecilik uygulaması kapsamında gezi ve çalışma programına katıldığınız için teşekkür ederim. Kardeş belediyecilik projesi kapsamında Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ağabeyimizin burada olması, bize destek vermesi çok mutlu etti bizi" dedi.

Kardeşlik uygulamasının verimli olduğunun altını çizen Kirazcı, "Özellikle belde belediyelerinin yeniden seçimi kazanması için yapmak zorunda olduğu birtakım projeleri hayata geçirmesi gerekiyor. İller Bankası nedir? Bir tefeciye muhtaç insanlarız. Onların da muhalefet belediye başkanı olduğumuz için koşulları belli. Bir İŞKUR bile nüfusu 3 bin bir yere 25 kişi işçi veriyor ama nüfusu 6 bin olan Kemerhisar gibi bir yere 5 kişi işçi veriyor. Böyle bir ayrımcılığın olduğu yerde tek güvencemiz kendimiz. Dolayısıyla kardeşlik uygulamamızı çok verimli buluyoruz. Eğer bir yasal statüye bağlar ve herkesin ne zaman ne alacağını bilir duruma getirebilirsek projeler ona göre hazırlanır. Biz de küçük belediyelerde en azından halkımıza şu zaman diliminde bunları yapacağız deriz. Belde belediyelerin verdiği pay çok düşük olacağı için büyükşehir belediyelerinin tekrar alacağı pay büyük olacak. Biz de o zaman şunu önereceğiz: Alacağınız, o payı gönüllü bir biçimde kardeş belediyelerinize devredeceksiniz" diye konuştu.

CHP Genel Başkan yardımcısı Veli Ağbaba ise, "CHP'li belediyelere özellikle ayrımcılık yapılıyor. Biz seçilirken bunları mazeret gösteremeyiz. CHP pozitif belediyecilik yapmaya çalışan bir kurum. Bütün Türkiye'nin en başarılı belediyeleri sosyal demokrat belediyeler, Türkiye'nin en başarılı belediye başkanları CHP'li belediye başkanlarıdır. Türkiye'de belediyecilik anlamında ilkleri yaşatan belediyeler CHP'li başkanlardır. Büyükşehirlerimizde, ilçelerimizde, beldelerimizde Türkiye'ye örnek uygulamalar yapıyor. Biz mazeret üretmeyeceğiz. Kemerhisar'a, Niğde'ye AKP ayrımcılık yapsa bile CHP onların yanında olacak. Hiç kimse yoksa, devlet yoksa... Çünkü CHP AKP ile değil, AKP devleti ile mücadele ediyor. Biz her zaman sizin yanınızda olacağız. Önemli bir uygulama. Bu sadece araç gereç desteği değil, sosyal ve kültürel anlamda da desteklerimizi yapacağız. Kardeşlik bizde çok önemli. Sadece belediyelerimiz değil, halklarımız da kardeş olacak" şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve katılımcılar daha sonra Niğde'de bulunan CHP'li belediyeleri ziyaret etti. - NİĞDEBakan Müjdeyi Verdi! Nöbetçi Noter Uygulaması Başlıyor Gözaltına Alın Genç Kızın, Polisin Tacizine Uğradığı İddiasına AK Parti'den İlk Yorum Geldi

Ünlü Futbolcu Emre Mor, Fotoğraflarını Beğenen Güzel Kadına Araba Hediye Etti