CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan Erdem'e Taziye Ziyareti - Son Dakika

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan Erdem'e Taziye Ziyareti

28.03.2012 13:00
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan Erdem'e Taziye Ziyareti, System.String[]

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün TBMM Genel Kurulu'nda zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran teklif görüşülürken çıkan gerginlikle ilgili, "Gerginliklerin nedeni AKP'nin dayatmacı anlayışıdır" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün TBMM Genel Kurulu'nda zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran teklif görüşülürken çıkan gerginlikle ilgili, "Gerginliklerin nedeni AKP'nin dayatmacı anlayışıdır" dedi.

Kılıçdaroğlu, ağabeyi Mahmut Erdem'i kaybeden eski CHP Genel Başkan Yardımcısı Eşref Erdem'e taziye ziyaretinde bulundu. Haymana'nın Bumsuz beldesindeki taziye evine gelen Kılıçdaroğlu, Erdem'e başsağlığı diledi. Burada okunan Kur'an-ı Kerim'i ve duaları dinleyen Kılıçdaroğlu, cenaze evinde düzenlenen yemeğe de katıldı.

Buradan ayrılırken gazetecilerin, dün TBMM Genel Kurulu'nda zorunlu eğitimi 12 yıla çıkartan teklif görüşülürken çıkan gerginlikle ilgili sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin en stratejik konusunun eğitim olduğunu belirterek, "Bütün çocuklarımız, parlamentodan geçen yasa çerçevesinde okuyacak. Fakat ne gariptir ki bu ülkenin insanları 4+4+4 ne getiriyor, anlamı nedir bilmiyorlar" dedi.

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Teklif veren arkadaşların da eğitimle yakından uzaktan ilgisi yok. Biz CHP olarak bu teklifin tartışılmasını istiyoruz. Kamuoyu bilsin, halk bilsin, çocuğunu okula gönderecek, anne baba bilsin ne olduğunu... Ama AKP,(hayır ben bunu bir takvime bağladım süratli bir şekilde gerçekleştireceğim, yasalaştıracağım) diyor. Bu demokrasiye yakışan bir olay değildir. Tweetler atılabilir, gerginlikler çıkabilir. AKP'nin dayatmacı, tepeden inmeci anlayışı bu tür gerginliklere yol açıyor. Gerginliklerin nedeni AKP'nin dayatmacı anlayışıdır."

Kılıçdaroğlu, "Mitinglere devam edecek misiniz-" sorusu üzerine de "Yeri, zamanı gelince edebiliriz" kaşılığını verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, "Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bir fotoğraf paylaşarak, (Miting hezimet oldu CHP için) yorumunu yaptı" denilmesi üzerine de "Ben düşünen insana yanıt veririm" dedi.

- ANKARA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan Erdem'e Taziye Ziyareti - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Leipzig, İrfan Can Kahveci için devre arasında girişimlerde bulunacak Ağrı-İran sınırındaki 81 kilometrelik güvenlik duvarı projesi sona erdi Son Dakika! Cinsel saldırıdan tutuklanan eski CHP Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı'nın 24,5 yıl hapsi istendi Acun Ilıcalı duyurdu! Ünlü oyuncu Cemal Hünal, Survivor 2021'de boy gösterecek Dünyanın dört gözle beklediği Pfizer-BioNTech'in koronavirüs aşısında üretim yarıya düşürüldü Son Dakika! Türkiye'den Çin'e gidecek ilk ihracat treni bugün İstanbul'dan yola çıkıyor Klinikten çıkan Cem Yılmaz'dan, sağlık durumunu soran muhabirlere sert tepki: Çocuk aldırdım Dini nikahlı eşini baltayla öldüren kadın: Bana ve çocuklarıma zarar vereceğinden emindim