CHP Genel Başkanı Özgür Özel yerel seçim için ilk belediye başkan adayını açıkladı - Son Dakika
Yerel Haberler

CHP Genel Başkanı Özgür Özel yerel seçim için ilk belediye başkan adayını açıkladı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Antalya'da partisinin milletvekilleriyle gerçekleştirdiği toplantıda yerel seçim için ilk adayını açıkladı. Aday olmayacağını açıklayan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'i yeniden aday gösteren Özel, ''Beni kırdı, partililerimizi kırdı ama engelli kardeşlerimizi kırmadı. Adaylığını ilan ediyoruz. Şükrü başkanım, genel başkanlığımın ilk adaylık ilanıdır. Kabul buyurunuz'' diye konuştu.

03.12.2023 12:11  Güncelleme: 14:01
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Antalya'da partisinin milletvekilleriyle geniş katılımlı toplantı gerçekleştiren CHP Genel Başkanı Özgür Özel, aday olmayacağını açıklayan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'i yeniden aday gösterdi. Özel, "Beni kırdı, partililerimizi kırdı ama engelli kardeşlerimizi kırmadı. Adaylığını ilan ediyoruz. Şükrü başkanım, genel başkanlığımın ilk adaylık ilanıdır. Kabul buyurunuz" dedi.

CHP'NİN YENİ DÖNEM ADIMLARINI VEKİLLERLE GÖRÜŞTÜ

Özgür Özel, partisinin TBMM Grubu 28'inci Dönem 1. Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı için 2 gündür bulunduğu Manavgat ilçesinde partisinin yeni dönem için atacağı adımları milletvekilleriyle görüştü. Özel, Manavgat'ta bulunan Meliha Ercan Engelsiz Yaşam Merkezi'ni de ziyaret etti. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle engellilerle bir araya gelen Özel ve eşi Didem Özel, engellilerle yakından ilgilendi. Engelli çocukların fotoğraf çektirme isteğini geri çevirmeyen Özel, bir engelli çocuğa CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı'nın milletvekili rozetini taktı ve fotoğraf çektirdi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel yerel seçim için ilk belediye başkan adayını açıkladı

ÖZEL'DEN ŞÜKRÜ SÖZEN'E: NE YAPACAĞIZ BU İŞİ

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'in de eşlik ettiği ziyarette, işitme engelli bir aileyi ziyaret eden Özgür Özel, aile ile işaret diliyle konuştu. İşaret dili tercümanının "Sizin genel başkan olmanızdan çok memnunlar. Manavgat için de belediye başkanı olarak Şükrü Sözen'i görmek istiyorlar" söylemi üzerine Özel, Sözen'e seslenerek, "Şükrü başkanım, bakın siz istemiyorsunuz. Kimseyi de dinlemiyorsunuz ama ne yapacağız bu işi? Sizi başkan olarak görmek istiyorlar" dedi.

"CHP'Lİ BELEDİYELER, ENGELLİ DOSTU BELEDİYECİLİK İÇİNDEDİR"

Özel, engelli bireyler ve ailelerine yaptığı konuşmada engelliler için bir gün belirlemenin ve diğer 364 günün 'Engelliler için ne yaptım' diye sorulmasının önemli olduğunu söyledi. Engellileri dezavantajlarıyla baş başa bırakmanın doğru olmadığını da kaydeden Özel, "CHP'li belediyeler, engelli dostu belediyecilik içindedir. Yaptıkları her işi, engelli dostu olarak, tam olarak yapmak durumundadırlar. Bu konuda belediye başkanlarımızla övünüyoruz" diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel yerel seçim için ilk belediye başkan adayını açıkladı

"GÖREVİ BIRAKMAK İSTEDİ AMA İKNA ETMEYE ÇALIŞIYORUM"

Yerel seçimlerde aday olmak isteyenlerin kendisiyle görüşmek için sıra beklediğini belirten Özel, "Benimle görüşmek isteyenlerden biri de Şükrü Sözen'di. O görevi bırakmak için görüşmek istedi. Kendisini ikna etmeye çalışıyorum. Engelli kardeşlerim bana dedi ki 'Şükrü Sözen giderse, biz kaybederiz' dedi. Manavgat kendisinden razı, çalışanlar kendisinden razı. Şükrü başkanım, genel başkanlığımın ilk adaylık ilanıdır. Kabul buyurunuz" dedi. Özel daha sonra Sözen'i kürsüye davet etti. Alkışlar eşliğinde kürsüye çıkan Sözen'in elini kaldırarak adaylığını açıklayan Özel, "Dünya Engelliler Günü'nde beni kırdı, partililerimizi kırdı ama engelli kardeşlerimizi kırmadı. Adaylığını ilan ediyoruz. Hayırlı olsun" dedi. Özel ve beraberindekiler, daha sonra milletvekilleriyle toplantı yaptıkları otele geçti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel yerel seçim için ilk belediye başkan adayını açıkladı
Kaynak: DHA

Son Dakika Yerel Haberler CHP Genel Başkanı Özgür Özel yerel seçim için ilk belediye başkan adayını açıkladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Sivil Toplum Kuruluşlarına Ziyaretler Gerçekleştirdi
  22:03 Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Sivil Toplum Kuruluşlarına Ziyaretler Gerçekleştirdi

  Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, milli ve manevi değerleri yayma ve yaşatma gayesiyle faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarına ziyaretler gerçekleştirdi. Özlü, ziyaretlerde talepleri dinleyerek başarılar diledi ve destek istedi.

 • Aydın Büyükşehir Belediyesi Emekli Vatandaşlara Uygun Fiyatlı Et İmkanı Sağlıyor
  22:02 Aydın Büyükşehir Belediyesi Emekli Vatandaşlara Uygun Fiyatlı Et İmkanı Sağlıyor

  Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin Halk Ege Et marketlerinde başlattığı uygulama ile emekli vatandaşlar yüzde 20 daha uygun fiyata et alabiliyor. Vatandaşlar, bu hizmetten memnun olduklarını belirtiyor.

 • Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu, Pazaryeri'nde Vatandaşlarla Buluştu
  21:48 Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu, Pazaryeri'nde Vatandaşlarla Buluştu

  Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Efeler ilçesinde kurulan Fatih Pazaryeri'nde vatandaşlarla ve pazar esnafıyla bir araya geldi. Vatandaşlar, hayat pahalılığından ve düşen alım güçlerinden yakınırken, Çerçioğlu'na desteklerini belirtti.

 • Mansur Yavaş: Hiçbir Allah'ın kulunu ayırmadık, oradaki sorunu çözdük
  20:07 Mansur Yavaş: Hiçbir Allah'ın kulunu ayırmadık, oradaki sorunu çözdük

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ayaş'taki Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışında yaptığı konuşmada, hiçbir Allah'ın kulunu ayırmadıklarını ve nereden kaç oy çıktığına bakmadıklarını belirtti. Yavaş, görev süresi boyunca ihalelerin canlı yayımlandığını ve kararların tek başına alınmadığını vurguladı. Ayrıca, her köye ve mahalleye giderek sorunları yerinde tespit ettiklerini ve çözdüklerini ifade etti.

 • AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Halis Bilden kentte ziyaretler gerçekleştirdi
  19:51 AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Halis Bilden kentte ziyaretler gerçekleştirdi

  AK Parti'nin Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Halis Bilden, Engelsiz Yaşam Merkezi, Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları, Huzurevleri semti esnafı, Çüngüş ve Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret etti. Bilden, Diyarbakır'ı engelsiz bir şehir yapma ve işsizlik sorununu çözme hedeflerini açıkladı.

 • Salıpazarı'nda Doğal Gaz Verilmeye Başlandı
  19:24 Salıpazarı'nda Doğal Gaz Verilmeye Başlandı

  Salıpazarı ilçesinde ağustos ayında başlayan doğal gaz altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte ilk gaz, Bereket Mahallesi Çarşamba Caddesi üzerinde bulunan bir apartmana verildi. Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül ve Aksa Doğalgaz Şube Şefi Oğuzcan Deniz ilk ocağı yakarak doğalgazı faaliyete geçirdi. İlerleyen günlerde çalışmalar devam ettikçe doğal gaz kullanımının artacağını belirten Akgül, sonbahardan sonra ilçenin tamamının doğal gaza kavuşmasını hedeflediklerini dile getirdi. Apartman sakini Mehmet Aydın da doğal gazın hayırlı olması temennisinde bulunarak emeği geçenlere teşekkür etti.

 • Muş Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
  18:35 Muş Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

  Muş Belediye Başkanı Feyat Asya başkanlığında yapılan mart ayı meclis toplantısında, şehrin inşası ve ihyası konusunda önemli adımlar atıldığı belirtildi. Asya, toplumun her kesimi için güzel işlere imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını ve siyasetin hizmet üretmek amacıyla yapıldığını vurguladı. Gelecek dönemde de aynı anlayışla hareket edeceklerini ve şehrin daha güzel bir şekilde inşa edilmesi için mücadele edeceklerini ifade etti.

 • Ayvalık Belediye Başkanı Sarımsaklı Salı Pazarı'nda Vatandaşlarla Buluştu
  18:33 Ayvalık Belediye Başkanı Sarımsaklı Salı Pazarı'nda Vatandaşlarla Buluştu

  Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Sarımsaklı Salı Pazarı'nda vatandaşlarla bir araya geldi, pazar esnafıyla buluşup talepleri dinledi. Başkan Ergin, 'Gönülden gönüle sohbetlerimizde, hemşehrilerimizin ihtiyaçlarını dinledik. Sarımsaklı'da yapacaklarımızı konuştuk' dedi.

 • Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu, Fatih Pazar Yeri'nde Vatandaşlarla Buluştu
  18:31 Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu, Fatih Pazar Yeri'nde Vatandaşlarla Buluştu

  Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Efeler ilçesinde kurulan Fatih Pazar Yeri'nde vatandaşlarla ve esnafla bir araya geldi. Vatandaşlar, hayat pahalılığından ve alım güçlerinin düşmesinden yakınarak sorunlarını dile getirdi. Çerçioğlu ise sosyal belediyecilik anlayışını artırarak devam ettireceklerini belirtti.


Advertisement